Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 10 rendszeren használt...

Windows 10 rendszeren használtok vírusirtót, tűzfalat, vagy elég az alap vírusvédelem és a Windows Defender?

Figyelt kérdés
febr. 5. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Elég a beépített.
febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
2024-ben nincs semmi értelme külön vírusirtó szoftvert használni, hacsak nem vagy agyilag teljesen zokni. Elég a defender.
febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Víruskeresőt használok, mert a "hagyományos" víruskeresők általában hatékonyabbak, gyorsabbak és több lehetőséggel rendelkeznek, mint a "gyári" Defender (és adnak egy csomó extra funkciót, amit a defender nem).


Tűzfallal nem foglalkozom, van előtte jobb.

febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

ESET Home Internet Security Essentials, vagyis az Eset Internet Security. [link]

A legjobb, egyben a legkényelmesebb védelem. A gépet és a routert is védi, a Windows tűzfalat nem használja, a Defendert is kikapcsolja. 50%-os kedvezmény egy bizonyos vevőkörre. A legmegbízhatóbb védelem ez a pozsonyi cég által kifejlesztett vírusirtó.

febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Nincs szükség külön vírusirtóra. Persze győzködnek a salesesek, mert ebből élnek, de amúgy totál feleslegesek.
febr. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Nem használok tört programokat, a játékaim is eredetiek, a Neten nem bóklászok sokat, csak pár nagy szexoldalra járok fel (ezek nem hiszem, hogy vírusosak lennének), szóval akkor jó, szerintem is elég lesz a Windows alap védelme.
febr. 6. 09:07
 7/9 anonim válasza:
71%

Semmiképp! Elég a beépített Defender, állandóan frissítik.


A vírusírtók fölöslegesen lassítják a vindózt, mindig is útáltam őket.


Volt olyan ismerősöm, aki már új laptopot akart venni, mert "tönkrement", mire meggyőztem, vegyük már le a gépéről a víruskeresőt (amiért ráadásul még fizetett is tán évente?). Mert elég a W10-re a beépítettje, mondtam neki, tudom, hogy az fogja le a gépét, mármint a vásárolt AV. Nagy nehezen ráállt - és lett egy "vadi új" gépe, annyira örült, hogy újra jól használható a laptop! Ennek már vagy 2 éve, és azóta se történt semmi baj nála az AV nélkül. Plusz hozadék, hogy nem kell hallgatnom, hogy jajdelassúagép, jajdelassúagép. :-)


(amúgy a defender kikapcsolható, ha valakinek még az se tetszene, hogy az ügyködik)

febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Éppen most írta valaki, hogy játszott a gépén és másnap arra jött rá, hogy nem indul el a Windows... KB. ennyit ér a Defender. DE aki szeret újra telepiteni, az csak használja. Maradok a jól bevált fizetős védelemnél.
febr. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne Microsoft Defendert használj, hanem Bitdefendert, Kaspersky-t, Nortont, vagy ESET-et.

Nem, nem elég az "alap védelem".

Ha pedig már baj van, akkor Malwarebytes, és ha úgy sem jó, akkor újratelepítés.

márc. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!