Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Manapság egyre több dolgot...

Manapság egyre több dolgot intézünk okostelefonnal, hogyan engedhetik meg azt a luxust, hogy egy sérülékeny eszközön engedélyeznek hivatalos ügyeket intézni meg bankolni. Miért nem tálnak fel olyan eszközt ami TÉNYLEG BIZTONSÁGOS,laikusoknak is?

Figyelt kérdés

febr. 24. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Az okostelefonokkal sincs semmi baj. Egyéb hiszti?
febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik ilyen eszköz és nem hozható létre. A laikus felhasználó lesz mindig a leggyengébb láncszem, és a kihasználható sérülékenység. Ezt oktatásokkal, tudatosító kampányokkal és autodidakta tanulással lehet javítani, mert az embert nem tudod kiváltani.
febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Hogy érted hogy biztonságos? A telefont legalább ujjlenyomattal lehet csak feloldani. A számítógépedet nem.
febr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Már személyes okmányokat is intéznek neten, a jövőben ez megint sok súlyos visszaéléseket okoz.

Nem mindenki képes megtanulni az internet olyan szintű működését, hogy kivédje egy hozzáértő támadását!

Akkor nekik a jövőben annyi?

Legalább hivatalos okmányokat ne lehetne intézni! Kell ez is! A lényeg a gyors ügyintézés, kevesebb alkalmazott fizetése.

Az átlag ember meg cs... heti, ha ráfázik. Ami eléggé valószínű, csak ki így, ki úgy!

febr. 24. 17:21
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Aki ennyire laikus és nem is hajlandó tanulni, nem fog sem bankolni, sem vásárolni, sem hivatalos ügyet intézni a mobiljával, sem ilyen alkalmazásokat futtatni, telepíteni mert semmi szüksége rá.

Nem létező problémákon aggódsz. Ezek mind csak lehetőségek, az analóg világ még nem szűnt meg.

febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mindenki képes megtanulni az internet olyan szintű működését, hogy kivédje egy hozzáértő támadását!"


Haladni kell a korral. 50 évvel ezelőtt meg az nem ment az embereknek, hogy az otthon nyomtatott papírpénzt felismerjék. A világunk fejlődik, és nekünk is együtt kell vele fejlődni. Annak pedig örüljünk, hogy egy-egy ügyintézés az ügyfélkapun 2 kattintás, és nem abból áll hogy kiveszel szabadságot hogy erre szánj időt, hogy bemenj kormányablakhoz sorbaállni 2 órát hogy aztán az ügyintéző nagy nehezen elvégezze amit kell.

febr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

#4


Konkrétan semmi olyat nem kell az ember biztonságához megtanulni ami informatikához köthető… mivel nem egy IT biztonsági szakembernek kell lennie mindenkinek aki tényleges hackerek ellen védekezik, hanem itt egyszerű csalókról van szó akik átverik az embereket… Tudod mennyit kellene csak megtanulni, hogy biztonságban legyél?

- a két faktoros azonosítás mindig mindenhol legyen bekapcsolva

- SOHA nem szabad megadni emailben, telefonon, sms-ben stb stb jelszavat

- SOHA nem szabad emailben még egy bank által küldött linkre sem rámenni, inkább telefonálni kell nekik vagy személyesen bemenni, ha nem biztos az ember az email tartalmában

- NEM SZABAD SOHA random telefonáróla hallgatni, teljesen mindegy minek állítja be magát, ha valami fontos, akkor küldenek úgy is postán egy hivatalos levelet

- ha nem ért hozzá valaki, akkor SOHA nem szabad kalózkodni vagy random oldalakról letölteni szoftvereket


Ezek közül melyik valami hú de nagy IT tudás??

febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#4

"személyes okmányokat is intéznek neten"


A személyi igazolvánnyal való aláírás nem hamisítható. Fizikailag kell hogy ottlegyen a chipkártya és tudnod kell a 5jegyű pin kódot. (Igaz a kezdeti beállítása bonyolultabb)

Nem olyan gyenge mint az ügyfélkapus aláírás (ahol csak usernév és jelszó kell).

febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Van a biztonság és van a használhatóság. E kettő között kell a szoftvereknek lavírozni ügyesen.


Nagyon-nagyon sok felhasználónak görbülne a szája széle, ha ezek az app-ok nem működnének:


- root-olt eszközön (van, ami nem is fut)

- nem támogatott operációs rendszer verzión (az androidos eszközök több mint fele és jópár ios kütyü is mehetne a kukába)

- csak up2date rendszeren indulna el (tehát ha van frissítés, akkor előbb kötelező felrakni)


És amit még tudni kell az az, hogy ez mind szoftver, még a hardver is egy kicsit... és ezeket emberek készítik, vagyis hibázhatnak, tökéletesen biztonságos rendszer nem igen van. Szerencsés esetben egy szoftver patch megoldja (már ha veszed a fáradtságot és telepíted, de hát sok esetben az a mondás, hogy a frissítés csak elrontja a rendszert, ki kell kapcsolni...). Ha a hardveben van a hiba (lásd CPU sebezhetőségek), azt sok esetben nem lehet javítani még firmware frissítéssel sem, szóval marad a lassú szoftveres megkerülése (ha lehet).

febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha abból indulnánk ki, hogy tiltani kellene mindent, ami hozzá nem értő kezekben veszélyes, vagy káros lehet, akkor kb. mindent be kellene tiltani, vagy szigorú felügyelethez kötni. Csalások az offline világban is voltak (vannak), vagy rendeljünk ki mindenki mellé egy személyi vagyonőrt, és csak az ő jelenlétében lehessen pénzt használni? Sőt, szerintem a konyhai eszközöket meg egyenesen tiltsuk be, hiszen egy konyhakéssel akár még ölni is lehet.


A valóság pedig úgy működik, hogy - feltéve, hogy egy cslekevőképes, szabad akaratú emberről van szó - a felelősség egy része az egyéné.

Egyelőre még nem kötelező semmit online intézni, mindenkinek joga van eldönteni, hogy online, vagy offline akar-e ügyeket intézni, és ez még jópár évtizedig így is fog maradni. Még ha nagyon akarod, akár az is megoldható, hogy bankkártyád se legyen, bár mondjuk ez ma már tényleg elég nehézkes, de azért jópár embert ismerek, akiknek nincsa bankkártyájuk, és nem csak a 60+-os korosztályban. Az, hogy akarsz-e online bankolni, az meg teljesen a te döntésed. Dönthetsz úgy is, hogy nem. De ha egy eszköz használata mellett döntesz - nem csak ebben az összefüggésben - akkor viszont te vagy felelős azért, hogy azt megfelelő módon használd. Ha én úgy döntök, hogy nem akarok többé buszozni, és autót akarok vezetni, az az én egyéni döntésem, de ha így döntök, akkor onnantól az én felelősségem az, hogy ne hajtsak százötvennel a főút bal sávjában. Ha valaki úgy dönt, hogy online bankol, akkor az ő felelőssége, hogy a hozzá használt eszközöket képes legyen biztonságosan kezelni.


"Akkor nekik a jövőben annyi?"

Nem.

Azért az nem a következő pár évtizedben fog megtörténni, hogy kvázi megkerülhetetlen legyen az online ügyintézés.

Másrészt viszont: minden korban el kell sajátítani bizonyos ismereteket és képességeket, amik nélkül az adott korban nagyon nehéz lenne boldogulni. Csak egy példa: 300 éve nem ért komoly hátrány, ha nem tudtál írni-olvasni. De igazából még 100-150 éve sem. Ma meg a legalapvetőbb dolgok egyike, ami nélkül extrém módon kiszolgáltatott lenne az ember. Mégsem látom azt, hogy tömegek tüntetnének azért, hogy ne kelljen megtanulni olvasni. Hanek az oktatási rendszer, és a társadalom hozzáidomul a megváltozott feltételekhez. Pár generáció múlva eljön az az időszak, amikor komolyabban fogják venni, és kompetensebb módon végzik majd a digitális technikával kapcsolatos ismeretek tanítását, és akkor olyan ritka lesz az, aki nem tud hozzávetőlegesen biztonságosan internetet használni, mint amennyire ritka ma az, hogy valaki ne tudna írni-olvasni.

febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!