Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Érdemes-e telepíteni a (z...

Érdemes-e telepíteni a (z aktuális 2018-01) Windows Havi összegző frissítését? (KB4056894)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet fura a kérdés de kíváncsi volnék egy a témában jártasabb személynek a véleményére - javaslatára.


- (Windows 7 Home Premium 64-bit)-et használok. Nem szoktam minden egyes frissítést felpakolni, csupán a fontos kategóriákba esőket, abból sem mindet. Igazság szerint többnyire én csak a Havi összegző frissítéseket szoktam feltenni havonta. (feltételezem azok már stabilak és sokszorosan teszteltek)


Felvetődhet mégis minek teszek fel ilyen 'hülye kérdést'.

Az igazság az hogy a processzorokat érintő 'sebezhetőségi botrány' és az azt körülölelő fejetlenség és mindenféle pro-kontra okoskodás igencsak elbizonytalanított.

- vannak akik azt állítják hogy a Microsoft is kiadott egy frissítést amely tartalmaz valamiféle javítást (lehet fals információ) Valamint ezt követően megjelent egy cikk is amelyben arra hivatkoznak hogy 'Intel: Senki se telepítse a javítást processzoraink hibájára!'

- Most akkor mi van?


(Mondjuk nekem AMD procim van és a Spectre sebezhetőség állna fent. De még nem telepítettem és hajtottam végre semmi erre vonatkozó javítást.) amelyet én nem is igazán szándékoznék egyenlőre 'javítani', amúgy sem egy erős processzorról van szó. - főleg úgy hogy erre a sérülékenységre vonatkozó és kihasználó támadásokról még nincs információ, csupán arról hogy hiba van a processzorok kernelében. Már ha egyáltalán jól értettem, de már semmiben sem vagyok biztos.


A kérdésem összegezve az lenne, hogy a Microsoft által közzétett havi összegzőket nyugodt szívvel lehet telepíteni és azok nem tartalmaznak erre vonatkozó "javítást", amely a processzor és a rendszer instabilitását okozhatná..?


Az esetleges válaszadást előre is köszönöm.



2018. jan. 24. 10:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez itt egy AMD procis régebbi Lenovo (Win7), telepítettem, lassú volt, újraindult. De semmi gond nincs vele, nem úgy, mint a párom Inteles laptopja, Win10-el, na az órákig tartott, többször is újraindult. Úgy látszik, a Spektre nem jelentett túl nagy gondot az AMD-nek, viszont az Intel bénázik.
2018. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!