Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Biztonságos a software audit...

Biztonságos a software audit és a teamviewer használata?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a teamviewerrel mások fogják irányítani a gépemet. Egy home office álláshoz kell, de most őszintén vannak bennem kételyek, hogy nem átverés-e. Mit ne mondjak, nem szívesen adok hozzáférést a saját gépemhez idegenekhez. Azt nem tudom pontosan, hogy a Teamviewer mennyire biztonságos ilyen szempontból, de hát ha hagyom úgymond távvezérelni a gépemet, szerintem az nem hangzik túl biztonságosnak.


Az álláshírdetés amúgy valid, mármint tényleg jelentkeztem rá, de a felvételiztetés módja is olyan fura volt. Mármint felhívtak telefonon, és maga az volt az interjú és fel is vettek. Viszont vezetékes internet kellene és ezért akarják megnézni a gépemet...


Most mit tegyek?



márc. 6. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
NEM biztonságos!
márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt én is kitaláltam, de akkor mit tegyek? Nagyon kellene a munka. Mármint nem konkrétan ez, de mivel nincs más...
márc. 6. 10:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a win10 beépített "gyors segítség" programját használja hogy megmutassa amit akar vagy semmit! Semmit nem szabad telepíteni! Így is elég átverés lenyúlás szaga van.
márc. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A Teamviewerrel amúgy még nem lenne probléma, lehet azt úgy használni, hogy biztonságos legyen, de úgy is, hogy ne legyen az.


Ami red flag, az az indoklás.

Milyen állás az, amihez kimondottan vezetékes internet kell??

Ezt pedig amúgy sem tudnák ellenőrizni 100%-osan TV-vel.

Átverősnek hangzik.


Kerüld el szerintem ezt a lehetőséget messzire.

márc. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak csevegőprogramok amikkel megoszthatod a képernyőd tartalmát ha annyira látni akarják, de nincs távvezérlés benne. Skype, Teams tud ilyet. Az indoklás akkor is hülyeség.
márc. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Maga a TeamViewer egy elterjedt, közismert

[link]

bejegyzett (szerepel a német cégjegyzékben: [link] ) cég által készített:

[link] _(company)

szoftver.


Maga az eljárás, hogy "szoftver auditot" végezzenek, bár valamelyest érthető lenne - a cég így akarná bebiztosítani, hogy minden körülmény adott a munkavégzéshez (milyen munka lenne ez egyébként, milyen szoftverek meglétét írják elő?), nincsen semmi "káros" dolog a gépeden - de adatvédelmileg - szóval számodra - érthetően aggályos.


Két dolgot tehetsz:

- megköszönöd a lehetőséget, de közlöd velük az adatvédelmi aggályaidat és megkéred őket, hogyha nem bíznak meg a Te általad használt szoftverekben, biztosítsanak egy VPS-en (virtuális szerveren) távelérést

- beüzemelsz egy tiszta, személyes adatokat nem tartalmazó gépet (akár külön számítógépen, akár a saját gépeden egy külön, elszeparált meghajtón, akár virtuális gépen) úgy, hogy az ne férjen hozzá se a belső hálózatodhoz, se a privát állományaidhoz

márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A TV és hasonló programok azért nem biztonságodak mert távfelügyeletre is alkalmasak. Fél másodperc alatt úgy kapcsolja be nála hogy észre sem veszi (miközben más dolgokat mutogat neki) csak egy pillanatra felugró ablakot lát, aztán bármikor később hívatlanul is bejut a gépére. Nameg a TV fileátvitelt is tud, bármit elvihet (ellophat) vagy károkozó megfigyelő programot másolhat a lemezére.

Ezért senkinek nem ajánlom a TV használatát. Ott a beépített Gyorssegítség ami nem tud ilyesmit ezért biztonságos.

márc. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Viszont vezetékes internet kellene és ezért akarják megnézni a gépemet..."


Ennek nem látom értelmét, eléggé átverés szagú.

márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8: Viszont a kérdező említ "szoftver auditot" - értsd: a gépen fenn vannak-e a munkavégzéshez megfelelő szoftverek, ezek eredetiek-e, nincsen semmi kártékony a rendszerben - ami egy releváns elvárás lenne a munkaadó részéről, de ezt a munkaadó privát gépének tekintetében adatvédelmileg aggályos elvárni.


Ehhez vagy a munkaadónak kell biztosítania erőforrást (például VPS-en egy távelérést), vagy akkor legyen erre egy elszeparált környezet (külön (virtuális) gép/rendszer) a munkavállalónál (és a munkaszerződésben fektessék le, hogy ezen a rendszert a munkaadó mire használhatja fel).

márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon messzire kerüld el!!!!!!!!!
márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!