Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Olvastam, pénzért meg lehet...

Olvastam, pénzért meg lehet osztani az otthoni gépet és internetet. Mivel jár ez? Van hátránya biztonságtechnikailag?

Figyelt kérdés

márc. 16. 02:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Állítólag van ilyen szolgáltatás, hogy jövedelem jár azért, ha az internetem megosztanám ismeretlenekkel távból, és elvileg így a gépemet is használná távból a cég, illetve ügyfelei. Nem tudom, hogy néz ki ez a dolog, és hogy van-e kockázata ennek?
márc. 16. 02:03
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol olvastad ezt és mit?
márc. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a technikai biztonság a probléma. Hanem a jogi.

Magyarországról, illetve a szomszédos országokból nem kivitelezhető.


A szolgáltatói szerződés tiltja az elérhető/kihasználatlan sávszélesség viszonteladását.

Mérni és érzékelni pedig nagyon is jól tudják, hiszen ők biztosítják.


A továbbértékesítés az egyik legkomolyabban szankcionált tiltása a szolgáltatóknak, amit nem csak szerződésbontással, de 100 esetből 99-ben bírsággal és perrel büntetnek.

márc. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd hol van ez, mert nem mindegy.
márc. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

a #5-ös hozzászólásomban egyszer már körbejártam a témát, felsoroltam, milyen problémák lehetnek az ilyen "befektetésekkel".


#3:

"Nem a technikai biztonság a probléma. Hanem a jogi."

De, ugyanis nem tudni, hogy mire használják a bérbe adott Interneted a bérbevevők, mivel a szoftverük zárt forráskódú, nem tudni, hogy mire használják a gépedet.


"Mérni és érzékelni pedig nagyon is jól tudják, hiszen ők biztosítják."

Honnan tudják, hogy az előfizetőnél elhelyezett végponti berendezésre, a felhasználó által telepített routerre csatlakozó kliens az előfizető háztartásához tartozik, vagy 3. fél? Távolról ezt nem tudják meghatározni, csak ha belehallgatnának a forgalmadba és visszafejtenék a titkosítást, amit a HTTPS-nél használnak (ezt nem teheti meg) az Internet-szolgáltató.


A kérdésben említett Internet-bérbeadós dolgot még csak-csak, ugyanis itt egy távolról vezérelt VPN-szervert üzemeltetnek a gépeden, és távolról különböző hosztokról történik rá csatlakozás.


"A továbbértékesítés az egyik legkomolyabban szankcionált tiltása a szolgáltatóknak, amit nem csak szerződésbontással, de 100 esetből 99-ben bírsággal és perrel büntetnek."

A szolgáltató nem hatóság, nem bírságolhat.

Pert meg miért nyitna? Korlátozza az előfizetést, ismétlődő esetben felbontja, ezzel az ügy lezárva.

márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem szólok bele, nem értek hozzá, de a saját érdekedben nem ajánlom. Egyrészt az ip-d blacklistelve lesz a sok bot miatt (google állandóan sírni fog), másrészt, mivel nem tudod mire használják, ha bűncselekményekkel rajtakapják a "bérlőidet", magadat elég kínos helyzetbe hozhatod
márc. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. :)
márc. 18. 00:37
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
De azt még nem árultad el, hogy mit olvastál.
márc. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Ne nevettess, hogy fizetsz mondjuk havi 4000 forintot a netért, és abból mondjuk 2000-et vissza akarsz kapni valakitől, aki addig használja, amíg te nem vagy otthon. Ha rá vagy erre szorulva, hogyan vettél pl gépet? Villanyszámlád is nagyobb lesz, ha 24 órában bekapcsolva tartod és mesterséges intelligenciát futtatnak rajta. Hol találtál ilyet, mutasd a linket!
márc. 18. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!