Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi lehet a probléma a számitóg...

Mi lehet a probléma a számitógépemmel?

Figyelt kérdés
Probléma hogy néha ugy érzem veszitek a sebbeségből. Illetve pl: lenyomom az A betüt és csinál helyete egy kacsacsőrös A betűt nem igazán tudom jobban körbe irni. Lényegében nem a magyar nyelvezetben használt jelet. Más nincs beállitva a gépen. Néha megjelennek ilyen fekete foltok. Állitolag még valakiket be is adoltam instán de csak ilyen egy két embert nem több százat. Mit tehetek? online scanner nem talál virust

márc. 18. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Másik billentyűzettel is ezt csinálja?
márc. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Holnap fogok venni ujat és kiprobálom másik billentyűvel. Lényegesebben le romlot a gépem mint amikor 600 éves szét használt gép lenne. De ez megvan telefonon is meg playstationon is. Telefont beadtam kivizsgálásra szolgáltatóhoz. Mindent legyalultam már rengetegszer.
márc. 18. 13:16
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
ez pedig valami vírus lesz, vagy RAM hiba.
márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha csak a gépem csinálná ezt megérteném. De telefon is furán viselkedik, illetve playstation is zug bug lassú. Meg ez,hogy felvesz magátol embert instán stb.Igen én is virusra vagy feltörésre gyanakszom. De nem tudom mit tegyek. Nem igazán tudok bizonyitékot felmutatni hivatásos szerveknek. Olyan mintha felcsapom netre és már bele is léptek a cuccaimba. Egyáltalán nem mutat a telefon accountokba illetéktelen eszközt.Olyan mintha én telefonom gépem csinálná ezeket. Legyalultam többször. Más neten amihez közöm sincs elég jól ment mindig minden. Csak nálunk baszakszik pedig 2 szolgáltatótól is van netünk.
márc. 18. 13:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hivatalos szerv. Nincs "feltörés" gyenge jelszó, hibás vírus védelem, rákattintottál 1x valamire és megfertőzte a géped ennyi.


1./ Megfelelő, hatékony vírus védelem

2./ Jól beállított hálózati kapcsolat

3./ Nem kattintuk össze-vissza

4./ Nem használunk illegális forrásból származó szoftvert

márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami boltban ahol vállalnak vírusirtást és karbantartást oda kellene beadni.
márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen lassulások akkor voltak, amikor bőőőven 80% fölött volt a rendszerpartíció. Akár telefon, akár szgép, rettentően, exponenciálisan elkezd belassulni. Windows esetében rájön még erre az is, ha nagyon őrizgeted a régi-régi rendszeredet, átpakoltad valamikor SSD-re, de már akkor is öreg volt, idővel csúnyán elkezd szenvedni. Főleg amikor tele is lesz az SSD vele kíméletlenül. :)

Szgépen dupla méretű SSD beszerzésével oldottam meg, Win 11 nagyon repeszt, bámulatos bootidő fastboot nélkül (szopatott, mégiscsak egy Haswell konfig 2015-ből, külön patchelni kellett a 11-et Rufusban, hogy hajlandó legyen települni)

Telefonon ugye telócsere a megoldás a háttértár problémára, szintén dupla legyen a belső tár, lehetőleg SSD sebességekkel, és légy jó magadhoz, inkább fizess kevesebbet egy olyan telóért, ami fogad minél nagyobb microsd kártyát, annyival nem lesz rosszabb a kamerája, mint amekkora fejfájás az sd nélküli "csúcs" telóra dugdosni az ssd-ket, aztán nézni nagyot, amikor lemerül, és nincs nulla időtöbblettel járó mód powerbankról kicsit megtölteni munka közben, ellentétben a terás microsd megoldással...

Playstationt nem vágom, ott is hasonló lehet a helyzet.


Ha friss "legyalulás" után is szar, akkor az internetszolgáltatódra szűkül a kör. Legtöbbször Google vagy talán inkább Duckduckgo DNS beállítása a routeren elég sokaknál legyőzi ezt. Az alapprobléma, hogy akármilyen gyors a net (és tényleg olyan gyors, kétség nem férhet hozzá), a névfeloldás megvárat. Rengeteg eszköz indít úgy, hogy KELL neki valami online cumó. Ha a névfeloldás tököl, akkor, hogy úgy mondjam, Tököl az új bajnok: meg is van a szűk keresztmetszet, patinás réz színeiben pompázó éremmel a nyakában.

Esetleg #5-nek a burkolt 5. pontja (amit amúgy említ is): a te spórolós jelszavad mindenütt. Ha négy olyan szót ki tudsz ötölni (vagy ötöt hatolni ugye), ami senki agyában nem függ össze, kivéve a tiédben, az már jobb is, mint a kusza írásjelezés meg nagybetűzés. Persze ahol kötelező 1 jel 1 nagybetű 1 szám, ott közészősz számodra NAGYON egyszerű szabályok szerint, pl első i betű helyett 1-es, első a betű helyett @, és mondjuk a második szó második betűje és a harmadik szó utolsó előtti betűje nagybetű. Nem olyan ritka probléma ez, ne érezd magad kevesebbnek, összesen annyit kérnék, hogy akit csak lehet, edukálj szó szerint akár erre, sokkal szebb világot teremtünk így, főleg ha tényleg elkezd hatványozódni, tehát te is megkéred a padawanjaidat, hogy adják szívből át ezt a pár egyszerű alapvetést, akinek csak kell.

márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor megjelenik, azonnal futtass le a Wise-vel egy törlést. Ezzel tudtam végleg eltüntetni.
márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm virusvédelmem van, telefon vadonatúj. Vettem új playstationt is és 3 nap után ezt csinálja. Igen lehet valami internet probléma is mivel a playstation azt irja, hogy meglehet hogy az útválasztó nem támogatja a ip töredezetséget. Sajnos szolgáltató több hivás és segitség kérés után se segit. Igen általában óvatos vagyok és nem 1234 jelszóval oldom a dolgokat.Füzetbe vezetem a jelszavaim bizonyos időközönként változtatom őket. De igen nem szoktam hozzá a microsoft outlook vagy mihez kiakartam jelölni egy üzenetet hogy törölhesem helyete megnyitotta és tada tudom hogy virus volt. Csak msot nem tudom mit kezdjek
márc. 18. 22:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Botnet... Ez ellen kell elsősorban a védekezni.

[link]

márc. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!