Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi baja lehet a számítógépemne...

Mi baja lehet a számítógépemnek? Valami vírus esetleg? Mi az a Boot Device?

Figyelt kérdés

A probléma ott kezdődött, hogy a Google Chrome-om egyszercsak szörnyen belassult (pedig csak 3-4 oldal volt nyitva, általában sokkal többet bír), majd végleg le is fagyott, nem tudtam vele mit kezdeni, megnyomtam hosszan a start gombot. Amikor visszakapcsoltam, ezt írta ki:

Default Boot Device Missing or boot failed. Insert Recovery Media and hit any key. Then select 'Boot Manager' to choose a new Boot Device or to Boot Recovery Media.

Na, ha erre entert nyomtam, kijött a Boot Manager két választható opcióval:

1. EFI Network 0 for IPv4 (ezután sok szám és betű, valamilyen kód)

2. Windows Boot Manager (szintén valamilyen kód)

Ebből csak a második működött, csak akkor indult be a gépem, ha azt választottam.

De egy rövid ideig működött csak a gépem az újraindítás után, megint lefagyott szinte rögtön a bekapcsolás után, és újraindításnál megint ugyanezt írta ki. És azóta is mindig ezt csinálja.

Mi lehet a baj? Mi ez a Boot Device meg Boot Manager? Végképp nem értek hozzá, és jó lenne, ha nem most krepálna be...

Előre is köszi a segítséget!



2015. jún. 2. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meghalt a merevlemez. Ezen van a rendszer, erről indulna a gép, ez a boot device. Ha tudod, töltsd le a HD Sentinel-t, az megmondja mi a helyzet a merevlemezzel.
2015. jún. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Dzsízösz, ez nem hangzik túl jól... Ez mitől következhetett be?! Meg lehet javítani? (Remélem!)
2015. jún. 3. 00:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz adatmentő programokkal pendrivera pakolni még menthető fileokat (esetleg linux live -al is ha még működik annyira a hdd), javítással nem sokan foglalkoznak, olcsóbb újat venni. A profi adatmentés (nem az ingyenes megoldások) pedig elég drágák, 5-6 számjegyre gondolj, de reméljük semmi fontosat nem tároltál CSAK a gépeden, nagy hiba lenne.
2015. jún. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amit használunk, az előbb-utóbb elromlik. Kell bele egy másik merevlemez, arra pedig újra kell telepítni a rendszert és ismét lesz működőképes géped. A régi lemezről ilyen állapotban sok(száz)ezer forintba kerülne leszedni az adatokat, mert az adatmentés nem olcsó.
2015. jún. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szakember hiánya van a gépednek én erősen ajánlom
2015. jún. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A gépem még egyelőre működik, csak akkor írja ki ezt, ha lefagy vagy kikapcsolom és újraindítom. Szerintem most, amíg megy, lementek róla mindent, aztán meglátom, meddig fog működni.
2015. jún. 3. 10:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor megvan a hiba !!! HDD avagy vincseszter


Szedd le ezt a programot hdd sentinel

2015. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tündike, eddig is megvolt a hiba, és a programot is javasolták már.
2015. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja már látom :))
2015. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Leszedtem a HD Senitel nevű programot, szerinte a merevlemez állapota hibátlan. Mindenesetre még nem merem kikapcsolni a gépem, hátha nem kapcsol vissza...
2015. jún. 3. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!