Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kiigazodás Linux frissítéskeze...

Kiigazodás Linux frissítéskezelőben hogyan? Kép.

Figyelt kérdés

Már nagyon sokat kerestem utána (magyar nyelven jó csak), de erről az egyszerű dologról nem találtam információkat. Mit jelentenek a frissítéskezelőben az ikonok? A pajzs, a felfelé mutató nyíl, a négyszög és a villám szerű ikon? Régi Linux videókban számozva vannak 1-5-ig és azt ajánlják teljesen kezdőknek, hogy 1-3-ig frissítsük. Tanácstalan vagyok. Jelenleg 3GB van a frissítéskezelőn, amit soknak találok. Ha gyakran ilyen méretekben van frissítés hamar betelik a hely. Mire számítsak? Csak azt akarom frissíteni amit muszáj, mert kezdő vagyok és nem szeretném, ha bármi instabil lenne. Mivel új számomra a Linux egyelőre azt se tudom megállapítani, hogy mely frissítésekre lenne szükségem. Tudnátok általános tanácsot adni egyszerűen, hogy kezdő is értse?

[link]



#kezdő #Linux Mint #cinnamon #frissítéskezelő
márc. 19. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Frissíts mindent, ez nem azt jelenti, hogy ennyivel fog többet használni, hanem ez a teljes mérete a frissítésnek. Ha csak néhány dogot frissítesz attól viszont instabil lehet válóban a rendszer (főleg hosszútávon)


Ha az ikonra viszed az egeret nem írja ki, hogy mit jelent? Egyébként tippre a kocka az a flathub, a pajzs biztonsági frissítés, a villám meg minor frissítés, de nem használok Mintet, így nem tudom biztosra mondani

márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szikszai.B ***** válasza:
100%

Nem használok Mintet, de a neten rákeresve ezt találtam:


Up Arrow - Software update

World Map - 3rd. party update

Lightening - Kernel update

Shield - Security update.


A doboz pedig valószínűleg a flatpak csomagokat jelöli.

márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gentoojedi ***** válasza:
72%

"Ha gyakran ilyen méretekben van frissítés hamar betelik a hely."


Hát ha gyökérparticiónak 20GB-ot adtál, akkor be fog. Mellesleg a frissítési méret becsapós, mert azok valójában felülírják a programok és linuxösszetevők régebbi verziós fájljait.


Ez nem Windows, hogy évente több GB-tal hízzon a rendszer.


Ha meg csak egy 110GB-os SSD-d van és az megtelik az nem a frissítések miatt fog, hanem a sok fájlod miatt.

márc. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem Mint-et használok.

Nálam a fejlécen: Súgó > Ikonmagyarázat

márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Thunderfairy ***** válasza:
Nyugodtan frissítsél bármit. Nem lesz baj belőle.
márc. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!