Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy laptopon hány google...

Egy laptopon hány google fiókba lehet belépni?

Figyelt kérdés

Tervezek venni egy laptopot, amit a gyerekem iskolai projektként vinne magával. Nem is részletezném, miért ez lett a megoldás, és nem más. Az biztos, hogy ezzel kapcsolatos a kérdésem.


Felsős tagozat, minden diáknak van már telefonszáma, email címe.

Bevinnék a laptopot, majd egy tanóra alatt odaülne egyesével az összes gyerek, és google fiókot szeretne mindenki létrehozni. Összesen 40-45 fővel kell számolni.


Kérdésem az lenne, hogy nem fog tiltani a google? Szabad egy gépen egy óra alatt 40db google felhasználót létrehozni? Az ingyenes tárhelyet használná mindenki, a laptop maradna bent, és rendszeresen ki/be lépkednének rajta a diákok.


Érdemes lehet a ki/be jelentkezések között VPN-nel helyet változtatni, vagy felesleges ilyenen gondolkozni, mert engedni fogja?


Illetve, ha valakinek nincs telefonszáma, lehet 1 számra több google fiókot létrehozni? Vagy akinek nincs, kérje el a szülői számot a regisztrációhoz?


márc. 20. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Furcsa otlet

Tobbi lurkonak nincs gepe? Informatikan nem jo az asztali?

Miert kene segelyezni 1 gepet?

Ma mar van internet szoval pendrive se kell

De gep se

Telon is belephetnek

márc. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a sok kérdést, nem terveztem részletezni, nincs értelme belemenni, ez lett megszavazva. Az egyenlő esélyek miatt mindenki órán dolgozhat majd csak, a jelszó mindenhol ugyan az lesz és csak a tanár tudja majd, így nem lehet csalni.

Ezért nem akarnak mindenkinek saját hozzáférést adni.


Kérdés továbbra is adott…

márc. 21. 00:37
 3/5 anonim válasza:
Saját tapasztalataim alapján (ugyan ilyen sok e-mailt sosem csináltam) ez úgy van hogy pár darab létrehozása után már tel számot kér. A megadott számra kódot küld - amit vissza kell igazolni, és úgy lesz aktív az email-cím. Egy tel számmal viszont csak 1 Google fiókot lehet csinálni (mittudomén kb 1 napig) mert különben azt íja hogy túl gyakran lett a tel szám használva, és nem engedi.
márc. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Választ ugyan nem kaptam, de ma 13 fő regisztráció fért bele, vpn nélkül. Eddig semmi gond. Holnap dupla órán terveznek végezni mindenkivel.
márc. 21. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Régen volt valami meghívós "nyereményjáték" szerűség, ahol minden egyes meghívott fél után 1 dollárt kapok (kiderült hogy csalás volt), próbálkoztam egy kicsit úgy hogy magamat hívom meg sok-sok gmail regisztrációval, elég hamar kért telefonszámot és limitálva is van, hogy 1 telefonszámra hány regisztrációt enged. Így maradt a freemail/citromail trükközés, az nem ilyen szigorú. Plusz most pár éve trükköztem a Google Drive ingyenes tarhellyel, 3-4 1 nap alatt telerakott tárhely után, az egyiket letiltották gyanús tevékenység miatt, meg egy ideig robot kódot kért. Azóta nem merek egy eszközön több felhasználóváltást végezni rövid idő alatt. Így én azt mondom 40 regisztráció 1 ip alatt necces (még a felhasználó változtatás is)

Nem tudom mire kell pontosan, ha fájlokat tárolnánk, inkább azt javaslom, hogy legyen egy központi amit regisztrálsz és mindenki magának saját jelszóval regisztrál és megadja neked az e-mail címet, mindenkinek egy-egy megosztott mappa, aminek allitgatod a szerkesztési jogát, mindenki oda töltheti, de csak ő tud oda tölteni, meg te, más nem lássa a másét, de te látod mindenkiét. Így nem néz a Google spammernek vagy ingyen tár hellyel trukkozőnek akaratlanul is.

márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!