Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A laptopom nem fogadja el a...

Csipkebokor kérdése:

A laptopom nem fogadja el a jelszavamat, pedig 100%, hogy jól írom be. Mit tehetek? Csak vendégként enged belépni, de úgy alig látok valamit a gépről. Házilag megoldható? Ha nem, hová vigyem (Bp belváros)?

Figyelt kérdés
2018. aug. 25. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen Windows-od van?
2018. aug. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
több info kellene
2018. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
8-as
2018. aug. 25. 10:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor kell egy Windows 8 telepítő lemez.

Elindítod, és amikor bejön az az ablak, ahol nyelvet meg billentyűzetkiosztást kell választani, te megnyomod a Shift-et és az F10-et, utána beírod az alábbi parancsokat (mindegyik után entert nyomsz)

ren C:\Windows\System32\Sethc.exe sethc.bak

ren D:\Windows\System32\Sethc.exe sethc.bak

Copy C:\Windows\System32\cmd.exe C:\Windows\System32\sethc.exe

Copy D:\Windows\System32\cmd.exe D:\Windows\System32\sethc.exe

Nem biztos, hogy mindegyik parancs le fog futni. Ha azt mondja, hogy "a rendszer nem találja a megadott fájlt" vagy hasonló, ne foglalkozz vele.

Utána indítsd újra a gépet, a bejelentkező képernyőnél nyomd meg 5x a Shift-et, utána írd be ezt, majd nyomj entert:

control userpasswords2

Itt már tudod módosítani a jelszavad.

2018. aug. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs telepítő lemezem. A laptopot úgy vettem, hogy rajta volt a W8; lemezt nem adtak hozzá.
2018. aug. 26. 14:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor csinálj egyet.

Ezzel le tudod tölteni a telepítő lemezt: [link]

Ezzel a programmal tudod kiírni egy legalább 4 (de jobb, ha 8) gigás pendrive-ra: [link]

Így kell a programot beállítanod: [link]

2018. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Szerencsére sikerült nagyon egyszerűen új jelszót létrehoznom és azzal belépnem. Ugyanis a [link] oldalon lehetőséget nyújtanak erre. Mellesleg megdöbbentően könnyen, bárki, bármikor módosítani tudja a jelszót!
2018. szept. 12. 14:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, hogy mikroszoft fiók...
2018. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hiren's boot keress rá ez megoldhatja a dolgokat
2018. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!