Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a jelszavak tárolásának...

Mi a jelszavak tárolásának legbiztonságosabb módja, te hogyan tárolod őket?

Figyelt kérdés

márc. 24. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Olyan lokális jelszókezelő ami teljesen offline működik, és titkosított széfbe ment, pl. KeepassXC. Majd ezt a széf fájlt szinkronizálhatod akármivel (Google Drive, stb.). Én Bitwarden-t használok, ami saját felhőt használ, de nyílt forráskódú szoftver és megbízható.
márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Bitwarden-t mondanám, de igazából bármelyik felhő alapú open-source megoldás megfelel a célnak.
márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
A fejemben.
márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

#3

Azt megnézem, hogy valaki hogy tárol el 20-30 random generált, speciális karakterrel, változó hossza rendelkező karaktersort fejben...

Aki ezeket nem tartja be, az meg ne csodálkozzon ha feltörik a fiókját Indiából...

márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
#4 Nem random generált jelszavakat használok, hanem ami más számára értelmetlen, de én tudom valamihez kötni, ezért meg tudom jegyezni.
márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
#5 Nekem van vagy 150db belépésem, képtelen lennék még érthető, máshoz köthető jelszavakból is megjegyezni ennyit.
márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Mi a jelszavak tárolásának legbiztonságosabb módja, te hogyan tárolod őket?


Ha csak pár db regisztrációs fiókod van és a jelszavakat egy noteszbe felírod az még rendben van. Viszont egy interneten aktívabb személy 40-60 de akár ettől sokkal több fiókkal is rendelkezhet. Nekik a dedikált jelszókezelő valamelyike ajánlott mindenképpen. A böngésző jelszótárolója veszélyes lehet vírus esetén nem nyújt védelmet.

márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
lastpass már 13 éve
márc. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
#6 Nem értem miért lett lepontozva, a lepontozók esetleg megjegyeznek ennyi jelszót? Vagy mi nem tetszik nekik?
márc. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
#9 Vannak, akiknek a lepontozás a mániájuk, mások meg like/dislike gombnak nézik a pontozógombokat. Én is le lettem pontozva (#3), pedig annál biztosabb tárolási mód nem létezik, és arra is válaszoltam, hogy hol tárolom.
márc. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!