Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nekem Facebookhoz és a gugliho...

Nekem Facebookhoz és a guglihoz sms kód van beállitva,miért irják a neten sokan, hogy a telefonszám csaló stb, amiről a kódok jönnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok kétfaktoros hitelesitéshez nekem SMS kód jön,. Kiváncsiságból beirtam a telefonszámot a gugliba, olyan oldalakat adott ki ahol telefonszámokat lehet értékelni, vagy ilyesmi, rengetegen irják, hogy csaló telefonszám stb. De miért? (Gondolom se a Facebook se a Google nem akarja magát leégetni... ) köszi. (most arra nem emlékszem, hogy a gugli kód és a facebook kód egy számról jön e, most a facéba kellett belépnem , azt a számot irtam be ami a FB kódor küldte)
ápr. 7. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek bérelhető számok, amiknek cserélődnek a bérlői. Több hónapos vagy éves kommentek már nem vehetők komolyan, mert lehet azelőtt valóban egy csaló használta, mielőtt a nagyobb nevekhez került.
ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor semmitől sem kell megijedni? Tudom, hogy az SMS értesitésnél van jobb biztonságosabb, de én ezt tudom kezelni, és igy legalább van valamiféle kétfaktoros védelem, . Akkor megnyugodhatok?
ápr. 7. 17:45
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha akkor kapsz értesítést amikor bejelentkezel és azt használod fel, azt te kezdeményezted és nem lesz gond. Ha más időpontban érkezik ilyen kód és nem te akartál belépni, még ott sem feltétlenül lehet probléma, mert a belépés nem fog sikerülni a kód nélkül, és azt csak te kaptad meg.

Még mindig biztonságosabb ez a funkció, mintha nem lenne beállítva.

ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi eddig csakis akkor kaptam mikor kértem, tehát ugye beléptem beirtam és mindig be is engedett, .


Ezt nem értem, hogy érted,. "Ha más időpontban érkezik ilyen kód és nem te akartál belépni, még ott sem feltétlenül lehet probléma, mert a belépés nem fog sikerülni a kód nélkül, és azt csak te kaptad meg."



Ha az én kért kódomat megküldi másnak is, azzal se ér semmit akinél landol, imél cim, és jelszó hiányába ugye? köszi.

ápr. 7. 17:59
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem tudja másnak küldeni, mert a te számod van megadva a beállításokban. Ha más kezdeményezi a belépést (pl. kiszivárog az e-mail+jelszó), akkor sem tud belépni, mert a te telefonodra érkezik meg a kód. Ha nem lenne kétfaktoros hitelesítés, akkor be tudnának lépni és átírni a belépési adatokat. Ilyenkor legfeljebb egy értesítést/e-mailt küld az alkalmazás, hogy idegen eszközről történt belépés.
ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, . Tehát ha jól értem "nincs veszély" , kb arra figyeljek csak, hogyha nem én kértem a kódot,,, (akkor jelszó csere stb)
ápr. 7. 18:05
 7/15 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ha az én kért kódomat megküldi másnak is, azzal se ér semmit akinél landol, imél cim, és jelszó hiányába ugye? köszi."


A te kódodat nem küldi el másnak. Az xy@z.com email címeddel és a "jelszó29"-vel vagy regisztrálva, illetve 2. faktornak a +36991234567 telefonszám van megadva. Ha bárki, bármilyen email+jelszó kombóval próbálkozik, akkor neked nem küld kódot. Neked akkor, és csak akkor küld kódot SMS-ben, ha pontosan az xz@z.com emailt ÉS a "jelszó29"-et írja be BÁRKI. De ekkor is kódot kizárólag az általad regisztrált telefonszámra fogja elküldeni, máshová nem.

Ha olyankor kapsz SMS-ben kódot, amikor te nem is akarsz belépni, akkor valaki tudja a jelszavadat.

Tipikus csalási próbálkozás ilyenkor, hogy csetben felveszik veled a kapcsolatot, és valamilyen módon eljut odáig, hogy ő fog neked küldeni egy kódot. Pl kapsz valamit ingyen, de ahhoz tudnia kell, hogy te vagy az, és ezért küldi a kódot. Nos nem: ilyenkor épp a 2. faktoros kódot kapod meg a facebookhoz, amit te továbbítasz is, és máris fel vagy törve.

ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
EMAG fiókom kétfaktoros SMS kódját egy korábban spam-nak jelölt telefonszámról kapom. 1-es válasz helyes.
ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi, . Vigyázok azért nem vagyok amatőr a gyanús dolgokra figyelek, ezt pl gondolom, hogyha nem én kérek kódot azonnal jelszó csere.


Köszönöm szépen,

ápr. 7. 18:23
 10/15 A kérdező kommentje:
8as köszönöm szépen, ezekszerint a saját nyugalmam érdekében felesleges ezekre a telefonszámokra a neten rákeresni.
ápr. 7. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!