Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehetséges IP cím alapján...

Lehetséges IP cím alapján nyomon követni valaki internetes tevékenységét? A részletek lent.

Figyelt kérdés
Szóval a kérdésem az lenne,hogy (olyan túl sokat nem értek ezekhez a dolgokhoz ezért is írok ide) még tavasszal írtam egy e-mailt egy lánynak,névtelenül persze,kamu e-mail címmel,mert nem akartam,hogy tudja én írok neki.Kedves szöveg volt benne semmi extra,csak nem akartam,hogy tudja tetszik nekem...mindegy ez már részlet kérdés.Később kiderült,valahogyan lenyomozta gondolom a levél által az IP címem vagy nem tudom :S megmondta,hogy melyik városból és,hogy milyen internetszolgáltatón keresztül írtam (Fibernet) :S ilyen könnyen ki lehet deríteni egy e-mail és IP cím alapján,hogy honnan jött a levél?Ami a legfontosabb kérdésem lenne,hogy most,hogy tudja az IP címem és a szolgáltatót (tavasz óta nem tudom mennyire változtatták az IP címeket) nyomon tudja követni folyamatosan az internetes tevékenységemet?Ő ezáltal letudja nyomozni,hogy én mit csinálok a gépen?Merre szörfözgetek?Vagy ezt csak a szolgáltató látja?Ehhez nagy hacker program kell vagy egy szimpla kezdő is megtudja nézni? Köszönöm a válaszokat és bocsi ha bugyuta kérdés,de ehhez nem igazán értek.
2010. nov. 20. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha dinamikus IP címed van (a többségnek az van) az bizonyos időközönként változik, tehát az IP címed már biztosan nem az, mint korábban. Az IP cím alapján nagyon egyszerűen lekérdezhető a körülbelüli helyszín és a szolgáltató pl. itt: [link] , de azokat infókat amit említettél csak a szolgáltató naplózza és nem adja ki csak hatósági megkeresésre.
2010. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Ha tényleg tetszik a csaj, és tényleg semmi dehonesztálót nem írtál neki, akkor nincs mit szégyellned. Írj neki a saját nevedben. (Jó, tudom ez nem az a rovat, de ha már leírtad az okát is a kérdésnek.)
2010. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
A te tudásoddal nem igazán lehetséges... és ezt nem bántásból mondom.
2010. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy a kamucímre azt válaszolta neked, hogy tudja az IP-címed, és figyel(tet) ez alapján? Ha webmailről írta a levelet, akkor eleve nem tudja az e-mailből az IP-det. Ha levelezőprogrammal írtad akkor tudja csak. Megírta legalább a konkrét várost és IP-t?
2010. nov. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tévedés, mert a webmailben is benne van a küldő címe. Sőt még a küldő gép oprendszere is. (Freemail esetén legalábbis.)
2010. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 17:16-os válaszoló,a te tudásodat se firtassuk szerintem...olvasni tudni kellene.... le írtam,hogy nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz,mert ha értenék hozzá valószínűleg nem ide jöttem volna kérdezni... lehet,hogy jobb lett volna ha meg sem szólalsz.Hagyjuk...


Többieknek:

Freemail-ról írtam a levelet anno igen.

Nem e-mailban mondta,hogy tudja az IP címem és a címem és a szolgáltatómat HANEM telefonon.

A kérdésem akkor újra (igen-nem -es válasz)

-Tudja ezek alapján és ezek után nyomon követni,hogy hol mikor merre jártam a neten?

2010. nov. 20. 19:37
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
kezdjük ott hogy a "hacker"-ek nem egy programmal dolgoznak, az nem annyi hogy belépsz egy programba és lát mindent..
2010. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogyan írhatnám le ennél egyértelműbben a kérdésemet... nem ez volt a kérdés,hogy a hackerek hogyan és milyen programmal dolgoznak.Olvass egy kicsit feljebb ha tényleg segíteni szeretnél.

Igen vagy nem?

2010. nov. 20. 20:20
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

A kérdésre a válasz: Nem. Főleg, hogy a legtöbb szolgáltatónál változhat az IP cím kiosztás.


Annyi mindenesetre kiderült, hogy az internet névtelensége azért még így sem akkora, mint gondolnád. A freemailes levelek fejlécében minden adat benne van, ami alapján meg lehet találni.

2010. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2010. nov. 20. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!