Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ellopták a gmail fiókomat....

Hunor60 kérdése:

Ellopták a gmail fiókomat. Erős volt a jelszó, és csak én tudtam, soha, sehova nem írtam fel, senki nem juthatott hozzá tőlem. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 13:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Hacsak nem fix IP címe van (de még annál se feltétlen, bár annál lehetséges) egyébként nem tudom elképzelni :)



És igen, amíg keylogger van a gépeden, addig minden egyes jelszavadat meg lehet szerezni. Ugyanis ezt a fajta programot arra találták ki, hogy minden egyes karakter leütésedet elmenti, majd megadott címre elküldi/feltölti.


Töltsd le a Spybot Search & Destroy nevű progit, ez az egyik legjobb ingyenes kémprogram kereső. (vagy másikat, amelyik szimpatikus) Esetleg keress rá a HijackThis nevű progira. Ez csak analizálja a futó programokat, de a listából esetleg megtalálhatod, minek nem szabadna futnia. Bár ez csak a "primitívebbeket" találja meg :)

2010. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Sir Butcher!

nem lehet, hogy az Externet szolgáltatónál vagy?

(uis Szolnok a bejegyzett székhelyük)

2010. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Nem, diginél vagyok. De az invitel meg Kecskemétet létesítette előnyben :D
2010. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Részesítette, na XD
2010. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
2010. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"beazonosítottam az IP-címet, tudom név szerint kihez tartozik! "


Ezt elmagyaráznád nekem? Csak mert erre gyakran a rendőrség sem képes :-)

2010. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

"Beazonosítottam..."

Megpróbálom elmagyarázni:

Az illetőt ismerem, írt a neten olyen oldalra, ahol az IP cím látható az írása mellett. Több ilyen hely is van pl.: Wikipedia, ha nem regisztráltként írsz bele. (de nem innen tudom az ő IP címét, nem ez a lényeg)

Fix IP címe van.

Már visszaszereztem a fiókot (volt egyéb biztonsági beállítás), de úgy néz ki bármikor újra ellophatják. Vírusírtó, Spyboot stb. ellenére is. Nem?

2010. nov. 27. 13:32
 18/24 anonim ***** válasza:
Mindenképpen cseréld le a jelszavad, használd az Accountot. Ha nyilvános helyen leülsz egy géphez, arra nagyon vigyázz, hogy semmilyen jelszót ne jegyezzen meg.
2010. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 vagyokakilehetek ***** válasza:

olvastad a korábbi commentem???


vagyokakilehetek válasza:


ez a keylogger úgy működik hogy valaki feltelepítette a gépedre? és azzal figyelte ki a jelszavad??? akkor formázd le a géped. elmegy vele a keylogger is akkor...



szóval mire is vársz??? formatáld a a particiód és kész...

2010. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
én ezt használóm a betörések elenn a vipre és a Malwarebytes' Anti-Malware de ez sem biztos a leg jóbb ha meg változtatód jelszavad és nem jegyztetedneg a jelszavad a gépel
2010. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!