Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ellopták a gmail fiókomat....

Hunor60 kérdése:

Ellopták a gmail fiókomat. Erős volt a jelszó, és csak én tudtam, soha, sehova nem írtam fel, senki nem juthatott hozzá tőlem. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 13:46
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

vagyokakilehetek!

Nem tudom hogy sikerült ellopnia, a gépemre közvetlenül biztos nem tudott telepíteni semmit. Esetleg valamilyen emailen küldött egyéb állománnyal? Nem tudom.

A formázást megcsinálom, de úgy érzem valami más trükkje van, a gépemtől független a dolog.

Szerelmi bosszúról van szó. Közben lenyúlta a freemail-es fiókom is! Pedig új és erős jelszó volt rajta, pontosan az előző gmail-es lopás miatt. Mit lehet tenni?

2010. nov. 29. 09:59
 22/24 anonim ***** válasza:

"attól tartok, hogy létezik egy módszer, amivel szemben a google tehetetlen"


Ha nem is módszer, de van ilyen dolog. Emberi hülyeségnek hívják. Ez a legnagyobb fegyver az adatvédelem ellen, mivel a mai hétköznapi biztonsági megoldásokban (legalábbis adattárolás, adatvédelem területén) az ember a leggyengébb láncszem.


A google-től nem hiszem, hogy meg tudta szerezni a jelszavadat, mivel egy komoly rendszer nem tárol jelszót. azt meg elég esélytelennek tartom, hogy meghekkelték a google rendszerét csak azért, hogy a te leveleidbe beleolvassanak.


Maradtál tehát te magad, mint információforrás, a lehetőségek sora meg majdnem végtelen:

- elég egy nyilvánosan használt gép, ahol bejelentkezve maradtál,

- vagy elmentetted a jelszavad, és más megláthatta a beállítások közt

- esetleg nem nyomtál semmit a feltett kérdésre (t.i. mentse-e a böngésző a jelszavadat) aztán az utánad következő user meg igent nyomott, ha nem zártad be az ablakot, és már életbe is lép az előző pont,

- lehetett egy hamis weboldal, ami teljesen úgy néz ki, mint a gmail, csak elküldi valakinek a jelszavadat, aztán átdob a valódi gmail oldalra, mintha csak elgépelted volna

- amit már említettek is (keylogger)

2010. dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 vagyokakilehetek ***** válasza:

formatáld le a géped.

csinálj másik GMAIL fiókot magadnak.

ismerőseidnek add meg az új elérhetőséged./a jelszót ne :D/

és ha ezek után is még mindig le tudja nyúlni a leveleid. akkor jelentsd fel. a rendőrség majd kinyomozza.


ha ez se hatásos akkor még mindig marad egy jól irányzott

fa testápolós ütés mind a két kezére hogy a seggét se tudja kitörölni egy évig. na ekkor lesz ideje neki gondolkozni is majd.



Boldog Karácsonyt

2010. dec. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Vagy levelezz postán.
2010. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!