Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi lehet az a gbc. Exe vagy...

Mi lehet az a gbc. Exe vagy hasonló nevü, dc1. exe nevü vírus?

Figyelt kérdés
Az avastom free antivirusom talált egy gbc.exe nevü vírust azt hiszem, és egy dc1.exe vírust mikor bekapcsoltam a gépem és betöltött!
2011. jan. 23. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Fenyegetés neve: Malware

fájlnév: [System32Root] gbc.exe

[link]


gbc.exe eltávolítási útmutató:


1. Ideiglenesen rendszer visszaállítás kikapcsolása, számítógép újraindítása csökkentett módban;


2. Keresse gbc.exe vírus fájlok és uninstall gbc.exe fájlokat programot. Kövesse a képernyőn lépésről-lépésre képernyőn megjelenő utasításokat eltávolításán gbc.exe.


3. Törlés / módosítása semmilyen hozzáadott értéket a rendszerleíró összefügg gbc.exe, Exit registry szerkesztő és indítsa újra a számítógépet;


4.Clean/delete minden gbc.exeinfected fájl (ok): gbc.exe és a kapcsolódó, vagy nevezze gbc.exe vírus fájlokat;


5.Kérem törölje az összes IE temp fájlt gbc.exe kézzel, futtason egy teljes, mély vizsgálatot a víruskereső programmal;



Segítségre van szükségük az eltávolítani gbc.exe? Hozzászólás akkor probléma Ingyenes vírus eltávolítása Súgó fórum URL:

[link] .


Eltávolító: [link]

[link]

[link]

2011. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

dc1.exe egy alternatív néve a PLAY_MP3 trójai programnak. Ez a program a fájl letölthető a honlapon, amely ígér a felhasználónak ingyenes .MP3 vagy .MPG lejátszó.


Terjedés a peer-to-peer fájlcserélő hálózatokon, a felhasználók fájlokat letölteni (megy a különböző nevek), amelyek álcázott MP3 vagy MPGs. Ahelyett, hogy közös zene vagy videó fájlok egyszerűen a felhasználót, hogy egy internetes oldal, ahol azok megígérték, hogy letölthető egy ingyenes médialejátszó.


Ők majd telepítse a PLAY_MP3.EXE futtatható, amely, ha fut, telepíti a Downloader-UA.h letöltött. Különös módon a felhasználó is megjelenik, és kérte, hogy fogadja el, hosszas licencszerződés lehetővé teszi a telepítést a adware programok "SurfingEnhancer" és a "FBrowsingAdvisor"-ra a felhasználó `s PC.


A telepítés után a PLAY_MP3.EXE fájlt tud végezni számos rosszindulatú tevékenységek, beleértve a megjelenítését adware, nem kívánt programok telepítését, repülőgép-eltérítés a felhasználó `s rendszert, és kommunikál a harmadik felekkel. Az ígért médialejátszó, majd kiderül, hogy egy web-alapú lejátszó mely csak egy korlátozott körére mentett zeneszámokat.


Mint egy üzenetet elnevezése, trójaiak lehet különböző változatait magukat, mindegyik más-más nevet és esetleg kissé eltérő viselkedést. Ezek a különféle változatok nevezett törzsek, és a trójai programok és a törzsek is csoportosíthatók család. Play_MP3.exe (és annak több mint 220 alternatív elnevezett törzsek) részét képezik, Downloader-UA.h downloader, Trojan.AdClicker, és reklámprogramok Generic2.AARK családok.

Nem rendszer folyamatok, mint a dc1.exe származnak szoftver telepítve van a rendszeren. Mivel a legtöbb alkalmazás tárol adatokat a rendszer rendszerleíró adatbázisában, akkor valószínű, hogy a rendszerleíró adatbázis szenvedett töredezettség és a halmozott káros hibákat. Javasoljuk, hogy ellenőrizze a rendszerleíró adatbázist, hogy azonosítsa a rejtett hibák most.

[link]


Figyelem! dc1.exe erősen veszélyes folyamatnak minősített.

A vírus és trójai program megváltoztathatja, és károsíthatja a rendszert.

Ajánlott: Elemzés a rendszer az összes trójaiak és a vírusok

[link]


stb.... [link]


[link]

2011. jan. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt a két dolgot tedd meg, ha nincs fontos adat a gépeden, de mégis újratelepítés nélkül akarod mentesíteni:


--------------------------------------------------------


[link]

Töltsd le az ingyenes verziót, telepítsd, frissítsd.


Ha tudod hogy kell, akkor kapcsold ki a rendszer-visszaállítást - igeiglenesen - és csökkentett módban indítsd a gépet. Ha ehhez nem értesz, ne próbálkozz vele.


Ha megy, akkor csökkentett, ha nem, akkor normál módban futtasd a Malwarebytes' Anti-Malware programot. Teljes rendszervizsgálat!


Lesznek még azon a gépen dolgok, nem is kevés...


-------------------------------------------------


Ezek után frissítsd az avast!-ot manuálisan, Karbantartás -> Frissítés.

Majd Számítógép átvizsgálása -> Rendszertöltéskori vizsgálat -> Ütemezés.

Újra kell indítani a gépet, és még a rendszer betöltése előtt elkezd egy vizsgálatot.

Lehet, hogy lassú lesz, készíts könyvet, keresztrejtvényt, üsd el a vizsgálat alatt az időt.

Ha talál valamit, a számbillentyűkkel mondhatod meg neki, mit tegyen.

Ne töröltess vele semmit!!!

Szerintem mindig a javítással próbálkozz, ha hibát ír ki, akkor pedig karantén.

A Windows mappán belül talált dolgokkal óvatosan!!


--------------------------------------------


Ezek után kapcsold vissza a rendszer-visszaállítást.

2011. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

11:49-es voltam.


Ajánlom még továbbá a CCleaner program letöltését, telepítését, és alapos takarítást vele. Megbízható rendszerkarbantartó program.

[link]

2011. jan. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt a kettő kérdést is te írtad ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1..


Én is hasonlón mentem keresztül két éve, sok vírus, vírusriasztás, másfél hónapig nem volt, aki újrategye a gépet, kellemetlen volt.

Ezért próbálok neked segíteni, hogy tudnád leirtani a vírust.

Ha nem hallgatsz rám, én már sejtem, mi fog történni a gépeden. Én már átmentem egy ilyenen.


Mentsd ki a legfontosabb adataidat, és csináld meg, amit javasoltam....

2011. jan. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nem csináltam semmit de a baj magátol is helyre jött ezek szerint vagy csak nem jelzi a vírusirtó mikor elindítottam a teljes rendszervizsgálatot avast free antiviruson nem talált vírust, de mielött elindítottam a vizsgálatot berakott valamiket karanténba szerintem az volt a baj mert már nem cseszekszik a gép és nem írja ki a helyreállíthatatlan hibát a windows kikapcsolásánál, és vírust se ír!
2011. jan. 27. 17:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért jó lenne, ha futtatnád a Malwarebytes' Anti-Malware programot!
2011. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!