Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez most vírus-e, vagy ténylege...

Ez most vírus-e, vagy tényleges frissítés?

Figyelt kérdés

Oda figyelek rá, hogy mit és honnan töltögetek le.. kb fél éve mégis bizonytalan helyekről töltöttem le egy zeneszámot, de gondoltam mp3-ba csak nem lesz vírus.. Tévedtem.. akkor a vírust olyan formában kaptam meg, hogy a beépített Microsoft biztonsági rendszer jelezte frissíteni kéne, bele egyeztem és ezzel aktiváltam a vírust..

Akkor rendszert újra telepítettem.. Azonban pár napja Jelzett megint Microsoft hogy frissíteni kéne.. ezúttal nem töltöttem le semmi olyasmit amitől úgy gondolom bekaphattam volna vírust.. Avast-al átnéztem gépet, Ő se talált semmit.. de bizonytalan vagyok ez most tényleg frissítés, vagy ismét vmi vírus próbálkozik..

Mivel ajánljátok átnézetni esetleg gépem, mielőtt beleegyezek frissítésbe? (amúgy azóta naponta kb 1-2 szer ajánlja fel hogy frissítsem.. csak pár mp erejéig jelenik meg képernyő jobb alsó sarkában üzenet)


itt egy kép:


[link]


2011. jan. 31. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha van a gépeden Microsoft Security Essentials, akkor ez nem vírus.


Valószínűleg a múltkor sem volt, csak összeakadt a két vírusirtód. Nem lehet egyszerre csak egy.

2011. jan. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is frissítette magát az MSE a napokban.
2011. jan. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt mondtad, Avasttal nézted át a gépet, ez meg egy MSE üzenet. Na most, 2 vírusírtó nincs túl jó viszonyban egy gépen (pár kérdéssel alább az indokok), válassz egyet, és a másikat töröld le.

Amúgy a frissítés valósnak tűnik, bár MSE-től megváltam, mivel nekem kevés volt.

2011. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szokott 2 vírusirtóm lenni.. Avastot csak azért tettem fel most napokban hogy átnézzem vele e miatt rendszert, ne me fertőzte meg vmi Microsoftot
2011. jan. 31. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!