Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Malwarebytes Anti-Malware...

A Malwarebytes Anti-Malware egyedüli vírusíróként megállja a helyét a számítógépen?

Figyelt kérdés
Több vírust megtalált, mint az Avira, és ha beválna, akkor lecserélném.
2011. febr. 6. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem vírusirtó...
2011. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem kitörülte vírusokat, legalább is azt írta ki nekem :S Valaki ajánlana nekem valami hasznos vírusírtót?
2011. febr. 6. 17:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Avast-ot ajánlom.


első voltam.

2011. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi. Neked nem lassította be a gépedet? Mert több helyen ezt olvastam.
2011. febr. 6. 17:51
 5/7 anonim ***** válasza:
MBAM takarítónak nagyon jó. Ingyenes verziónak nincs valós idejűje, így nem használnám állandóra. AVG-t ajánlom, ha nem gyenge a géped, én Avastról váltottam (csak megszokásból használtam jó ideje), és nagyon pozitívan csalódtam benne (identity protection-t nagyon odatették a 2011-ben, ami Avastban nagyon nincs, hiába van benne egy csomó más extra, azoknak semmi haszna nincs, csak a gépet zabálja). Egy jó tűzfal nem árt mellé.
2011. febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. febr. 6. 18:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, lassítja a gépet az avast! nem is kicsit... főleg a 64-bites rendszereket illetve a régi gépeket.


Ráadásul nem véd a legújabb kártevők ellen. Az adatbázisa jó, de lassan kerülnek bele a kártevők.

A viselkedés elemzője egy nagy 0, kezdjük ott, hogy alapbeállítás mellett csak információkat gyűjt, és küldi a gyártónak (nyugi, nem személyes infót, hanem a gyanús dolgokról :D ), de nem csinál semmit. Ha kérdez-re állítod, akkor pedig sok legitim alkalmazásra fog rákérdezni, de a vírusokat sokszor az se veszi észre.


Nem tudom, értesz-e a gépekhez, ha nem, arra az esetre lefordítom, amit írtam: az avast! elég nagy biztonsággal detektálja a régebbi kártevőket, de ha újabbat kapsz be mellette, sz*rban vagy, mert szinte biztos, hogy nem fogja észrevenni. Csak az adatbázisára hagyatkozik.



Az AVG-nek gyengébb az adatbázisa, azonban jobb a heurisztikája (a már általa ismert kártevők kódjához hasonló kódokat keres a fájlokban, és ha talál, riaszt rájuk). Az Identity Protection - már az ingyenesben is benne van - pedig egy nagyon jó viselkedés alapú blokkoló. Tudtommal nem kérdez sokat, azonban a kártevőket jó arányban blokkolja.

Ugyan kisebb az adatbázisa, azonban normál idő alatt kerülnek bele a kártevők - nem úgy, mint az avast! esetén...

Itt is fordítok, konyhanyelvre: az AVG-vel több esélyed van, hogy az újabb kártevőket is felismeri és hatástalanítja.



A Malwarebytes' Anti-Malware-nek a Free verzióját használd! Abban ugyan nincs állandó védelem, de elég, ha kb. kéthetente frissíted (kézzel kell a Free-t!!!) és Teljes vizsgálatot hajtatsz vele végre.



Mi a gond az Avirával? Ugyan jelentősen le van butítva a Free verziója, de azért nagyon jó. Viselkedés alapú védelem nincs benne, és napi egyszer frissít. De nagyon nagy az adatbázisa, és jó a heurisztikája (a Free-nek is!).

Fordítom "magyarra": az Avirának nagyon jó a felismerése.



Ajánlom legális Windows-ra a Microsoft Security Essentials 2-t, illetve ha valamennyire értesz a gépekhez, akkor a COMODO 5-öt!



Nyugodtan próbáld ki, amelyik szimpatikus - bár én eleve nem ajánlom az Avira leváltását.

Ha valamelyik nem tetszik, leszeded - gyári eltávolítóval! - és felteszel egy másikat.

2011. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!