Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Most telepitettem az Avastot,...

Most telepitettem az Avastot, és mégis ismét kikapcsol a számitógépem, nem értem hogy ez micsoda, hiszen ezelőtt ilyen nem fordult elő. M a baj, és mi a teendő? Ildikó

Figyelt kérdés
Kikapcsolódik folyton a gépem.
2009. febr. 15. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet vírus, és lehet hardweres hiba is. Túlmelegszik a proci vagy a tápegység, vagy valamelyik feszültség nincs rendben a gépben. Esetleg a processzor körüli szűrőkondenzátorok hibásodtak meg.

Az AVAST feltelepítése még nem jelenti azt, hogy nincs vírus a gépeden. Le kellene futtatni egy teljes vírus és spam keresést és megsemmisítést. De lehet, hogy már olyan rendszer file-ok is megfertőződtek amiket csak letörölni tud a vírusirtó, akkor pedig nem fog újra elindulni az oprendszer.

Szóval nagyon bonyolult így megtalálni az igazi okát a kikapcsolásnak.

Próbáld meg azt, hogy megnyomod a Pause Break gombot amikor a windows töltődik be, lehetőleg még az elején, és hagyd úgy egy ideig. Ha akkor is kikapcsol vagy újra indul a gép akkor nagy valószínűséggel hardwer hiba okozza. Ha nem kapcsol ki akkor nyomsz egy szóközt és folytatja a betöltést a gép. Ha ezek után kikapcsol akkor vírus vagy szoftwer hiba lehet.

Újra kell partícionálni a winyót, hogy letörlődjön a vírus, és újra kell telepíteni a windowst.

2009. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2009. febr. 16. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!