Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Talalkozott mar valaki ezzel...

Talalkozott mar valaki ezzel az msn virussal? Megoldas?

Figyelt kérdés

A virus szokasos modon a partnereknek kuldozget linkeket, azoknak, akikkel epp beszelsz, tehat konnyebb belebukni, rakattintani a linkre, ami ugy kezdodik, hogy "foto foto :P", majd egy link, aminek a vege az en msn cimem (vagy aze, aki eppen kapja).


Persze mikor rakattintasz, nem jon be semmi, tehat ez nem az a jelszoellopos virus, ami jelszovaltassal orvosolhato. Mivel volt mar hasonlo bajom, akkor az msn-cim csere segitett, most is ezzel probalkoztam, az uj cimem az elso percben maris kuldte a virust az egy szem partneremnek (tesom).


Tehat nem a fiokom fertozodott meg, hanem a gep. Mi lehet ilyenkor a megoldas? Ujratelepiteni az egesz Windowst nem szeretnem, mert nem ertek hozza, es sok "ertek" van a gepen. Tapasztalatokat, segitseget megkoszonnem.


2009. febr. 17. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

meg kell ilyenkor változtatnod az msn jelszavadat. :)

nem azért mert feltörték, hanem mert ezzel helyreállítható :)

2009. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Helló!

Én még szerencsére nem tapasztaltam meg az msn vírust, de a következő módon tudsz tőle megszabadulni:

[link]

Töltsd le ezt a programot, frissítsd és keress rajta vírust. Ez direkt egy msn-re kifeljesztett ingyenes vírusvédő program. Ezenkívül:

[link]

Ez a program a Spybot Search&Destroy. Szintén ingyenes és nagyon megbízható. Frissítsd, keress vele vírust, illetve van egy olyan gomb, h immunizálás, azt is használd frissítés után. Illetve még:

[link] - NOD32.

Használd ezeket, nekem azóta semmiféle vírus nincs a gépemen, mióta ezeket működtetem.

Ja, és még vmi(k):

- Az MSN vírusírtót csak akkor használd, amikor nem vagy fenn msn-en(szerintem így hatékonyabb)

- Csökkentett módban is csinálj ellenőrzést - biztos ami biztos.

2009. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

első válaszoló vagyok. végigolvastam megint, hülyeséget írtam, ha úgygondolod nem orvosolható jelszócserével..

de nem értem milyen vírus, h csak az MSN-ben baszaxik..

2009. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
65%
próbáld ki az msn discovery-t. nagyon sok jó dolgot tud pl: blokkolja a beérkező linkeket, de ha el akarod fogadni akkor csak engedélyezned kell
2009. febr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia ezt a próblémát egy MSN vírusirtóval simán megoldhatod.

[link]


Lefuttatod és utánna elvileg megtalálja és karanténba zárja és minden rendbenlsz.

2009. febr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!