Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Elrontottam a jelszavat....

Elrontottam a jelszavat. Micsináljak h újra tudjam használni a progit?

Figyelt kérdés
Cryptext mappa jelszavazó programot próbálgattam, nem figyeltem és jelszó helyére vmi hülyeséget írtam be. Nem tudom a jelszót, nem tudom használni se hiába letörlöm és újratelepítem. Csak akkor fogom tudni használni ha újrahúzom a gépet? Vagy ki lehet vhogy deríteni a jelszót?
2011. márc. 7. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Keress egy jelszótörő progit.


A program nem mappát csinál, hanem igazából, amit te egy jelszavazott mappának látsz, nem más, csupán egy lezárt fájl, amit meg tudsz nyitni. Ha újrarakod a géped, vagy akármi, akkor is egy lejelszavazott fájl lesz.


Vannak jelszótörő programok, amik képesek feltörni neked. De kérdés, hogy hány bites kódolást használtál, amikor kisérleteztél. Ha esetleg 256 bitesre raktad, akkor nagyon-nagyon sokáig fog tartani, amíg a véletlenszerűen begépelt jelszavadat brute force-al feltöröd (vagyis a program szépen kipróbálja az összes lehetséges karakter összes lehetséges kombinációját).


Főleg, ha adtál neki 8-10 karakteres jelszót. Akkor pár száz évig el fog tartani :)

2011. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát elvileg 160 biten csinálta a dolgokat. de itt az a bökkenő hogy kitöröltem azt a fájlt amit letitkosítottam és mostmár nem tudok mást jelszavazni mert sztem a program kódját b@szkuráltam el:/
2011. márc. 8. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!