Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Számítógépes vírus és károkozó...

Számítógépes vírus és károkozó között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
A vírus, szerintem arra megy rá, hogy a gépedet tönkretegye, már hallottam olyan vírust, hogy leterhelte a merevlemezt az el kezdet füsöni, kigyulladt és leégett(igazából)! De az újabb vírusok HA JÓL TUDOM arra mennek, hogy észrvétlenül, egy súlyos hibát vétenek(ami nem látszik) a rendszerben aztán megszerzik az adataidat, és elküldik a gazdájuknak! Ez volt a vírus! A kártevő, vagy féreg az sem különb sokkal a vírusnál de az vagy elretőzik, és tönkreteszi a géped, vagy elrejtőzik, és az összes bejelentkezési adataidat feljegyzik, amikor bejelentkezel valahová, azt továbítják a gazdájuknak, így feltörik a másét!
2011. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 milan26 válasza:

Szoftver nem tudja tönkretenni a hardvert. A merevlemezt leterhelő vírus ma már egyértelműen csak mese. Hamarabb kiold a hardver beépített védelme, mintsem túlmelegedne.


Vírusnak általánosságban nevezzük a kártevőket pongyola módon. A hagyományos értelemben vett vírusok valóban károkozásra lettek kitalálva, illetve voltak vicces vírusok, pl. lepotyogtak a betűk. Ma ezek már nagyon-nagyon ritkák, sokkal inkább a haszon/információ megszerzése a cél. Sokkal gyakoribbak az adware, a spyware és a trójai típusú kártevők illetve a trükkös vírusok. Bár manapság ezekbe is egyre nehezebben soroljuk a kártevőket, sokkal célravezetőbb egy konkrét kártékony szoftverről/kódról beszélni.

2011. máj. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 20:27 már jól leírta.


Azzal egészíteném ki, hogy:

- a károkozó elnevezés egy átfogó elnevezés

angolul malware, azaz malicious software, azaz kártevő (rosszindulatú) program

- ennek egyik altípusa a vírus

a biológiai vírus életképtelen; sejteket fertőz meg, hogy segítségükkel saját magát újratermeltesse. majd a sejt elhal és több vírus is kiszabadul belőle

a sz.gépes vírus hasonló elven működik: önállóan "életképtelen", fájlokat fertőz meg, többet is, így sokszorosítja magát

2011. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, most vettem észre, hogy "van neved is", 2. válaszoló. Itt már elszoktam ettől. Elnézést ;)
2011. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 milan26 válasza:

A kiegészítéssel egyetértek :)


Máskülönben az informatika történetét kell ismerni, akkor tudod ezeket, amiket leírtunk.


Bár igazából lényegtelen, mert ma már mint mondtam szinte minden egyes kártékony szoftver specifikus, amik specifikus jellemzést, ellenszert igényelnek. A vírusirtók gyártóinak is eléggé nehezére esik az újabb és újabb modulok beépítése szoftvereikbe oly módon, hogy általánosságban is védjenek.


Ilyen törekvés a proaktív védelem, ezen belül elsősorban a heurisztika és a hips.

2011. máj. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!