Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A párom feltöri a facebookomat...

A párom feltöri a facebookomat, csak a leveleimet olvassa el, mit lehet ez ellen tenni? Ha megváltoztatom a jelszavam 1-2 óra múlva újból feltöreti a haverjával.7 karakteres jelszó. Betű, szám, egyéb. Milyen törvénysértést tesz ezzel?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 20:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Rengeteg módon vissza lehet keresni az előzményeket (ezt is :D), akár jelszó nélkül is meg lehet nézni kapcsolat nélküli módban. Nem tudom, hogy milyen böngészőt használsz, de manapság mindegyiknek van privát módja, aminek semmi nyoma nem marad az előzményekben és cache-ben, bár a keyloggerrel ezt is meg lehet oldani.


A keyloggert úgy lehet becsapni például, hogy jegyzettömbbe írsz egy rakat hülyeséget, és kimásolgatod szigorúan egérrel azokat a betűket, amikből a jelszó áll, elég bután hangzik, de ő csak a sok hülyeséget látja majd, amit a jegyzettömbbe beírtál ;)

2011. jún. 9. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
A mai keyloggerek már tudnak képernyőképet is készíteni adott időnként (akár másodpercenként), alkalmazásonként, így akár az sem játszik.
2011. jún. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Tölts le egy Ubuntu-t, írd ki lemezre, így kapsz egy Live CD-t. Ha arról a CD-ről indítod a gépedet, akkor telepítés nélkül ki tudod próbálni a linux rendszert. Alapvetően rengeteg program van benne, és nem kell telepítened semmit ahhoz, hogy használd őket.


És ez miért jó? Azért mert minden alkalommal egy teljesen tiszta környezetben dolgozhatsz. Nem kell tőle megijedni, könnyű használni. Esetleg annyi dolgod lehet, hogy állítsd be az internetet rajta, de az sem bonyolult dolog, nem kell hozzá nagy tudás.


És tudasd vele, hogy egy kr€tén.


Igaz, hogy én érfi vagyok, de velem egyszer követne el ilyet a párom, úgy megválnék tőle, mint egy taknyos zsebkendőtől.

2011. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Figyelj! Ezzel nagyon komoly törvénysértést követ el, továbbá a magánéletedet is megsérti. A rendőrök az ilyesmi ellen nagyon keményen fellépnek, azaz több év börtönt kaphat a csávó aki föltöri! Mindenképpen jelentsd fel azonnal! Ez komoly probléma, hisz akár mikor föltörheti ha ügyes, akármekkora legyen az a jelszó és akármilyen karakterek legyenek benn! A magánéletedben nyúlkál a csajjal együtt!


Azonnal jelentsd föl mondom, mert ez komoly probléma, akármennyire is nem látszik annak! A zsaruk felvilágosítanak erről majd...

2011. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Keylogger/RAT....Tuti a kettő közül valamelyik játszik közre.


A legjobb megoldás az Ubuntu 10.04-es live CD. Tuti biztonságban leszel.


Másik megoldás,


Ez átkutatja a gépedet, és letörli a kártékony programot:


[link]


Illetve ha az előző nem talált volna semmit, akkor ezzel keress a gépeden:


[link]


Ha egyik sem, akkor írj ide vissza, és kitaláljuk mit csinál.



De továbbra is, a lejobb megoldás az ubuntu. Tuti 100% biztonság, és beállítható rajta a magyar nyelv :)


[link]


Itt a 10.04-et válaszd szerintem!



[link]

2011. jún. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Kedves Souldier!

Ha ubuntut használsz op. rendszernek, akkor honnan szerzel programokat? Ami win alatt nem gond, ugye? Valóban nem vitázni akarnék, de télleg nem tudom.

2011. jún. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ja, és miért biztonságosabb ez, mint más?
2011. jún. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Upsz, most nezem hogy az MBAM-os linket a vegere veletlenul bemasoltam masodszor is.


Az Ubuntura netrol INGYEN lehet programokat letolten, Marmint nagyreszuk meg ingyenes szerencsere..... Erre van az OS-ben egy elore telepitett program amit : "Ubuntu Software Center"-nek hivnak.


Belepsz, van egy rohadt nagy program adatbazis, rakattintasz arra ami tetszik, letolti es feltelipit neked, tobbnyire a "telepites" gombon kivul masra nem is kell kattintanod.



Miert biztonsagosabb?


1, Live cd :


Az azt jelenit, hogy beteszed a meghajtoba a DVD-t vagy USB-t, es ONNAN fut a rendszer. Nem kell telepiteni, stb. Azaz a pasija nem tud hozza ferni. Ha DVD-rol van szo megjobb,mert arra utolag nem lehet irni sem.Szoval mindig egy tiszta kornyezetben talalja magat.


2. Telepitve:


Igen, itt mar hozza ferhet, de Linuxra (ubuntura) Megnezem mikor talal a kedves parja a lanynak, kemprogramokat. Ez egy teljesen mas rendszer, nem futnak rajta a windowsos virusok,nyavajak,stb. Ezert biztonsagosabb.

2011. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Csak ezzel az a baj hogy például én is használnék szívesebben Linux-ot, csak hogy amik kellenek programok azok nem futnak linuxon. És tény hogy mindenre nem lehet egy alternatív linuxos szoftver ami helyettesíti a windows-osat.


Rakj föl SuperAntiSpyware-t, és futtasd le a gépeden. Nekem ez van mint kémprogramírtó, és eddig ez a legjobb megoldás nálam:)


De mindenképpen jelentsd föl, már írtam hogy ez nem játék, és sokan nem tudják hogy milyen nagy dolog ez valójában, de hidd el elmagyarázzák neked a zsaruk hogy ez mennyire komoly bűncselekmény!

2011. jún. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Linuxon, nekem konkretan csak a jatekok hianyoznak. Vannak erre is, csak nem annyi mint windowsra. Viszont ha facebookolni akar, meg netezni, filmezni, zenet hallgatni, stb, arra linux tokeletes.


Programoknak, meg inkabb azt hasznald amit en irtam.

2011. jún. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!