Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ellopták a számitógépem!...

Ellopták a számitógépem! Letudom kerestetni ip vagy valami alapján? Fontos! Lécci irjatok!

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Beszélj a rendőrséggel ezügyben, hátha tudnak kezdeni valamit.

2011. jún. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bp1985 ***** válasza:

Letudom kerestetni ip vagy valami alapján?


Tudod te egyáltalán, mi az az ip cím, és mire van? Azt a te szolgáltatód adja, nem a gépé.

2011. jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bp1985 ***** válasza:
Ha akarom, naponta van 300 ip címem.
2011. jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bp1985 ***** válasza:
Még1. Hányadik kerületből lopták el? Gondolom betörtek, akkor viszont a jegyzőkönyvbe bele kellett volna iratni.
2011. jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 VODKA0710 ***** válasza:
Ha esetleg laptop, akkor talán ha meg van a WiFi MAC címe, és van egy kicsit kiterjedtebb WiFi szolgáltató (akivel beszélhet a rendőrség, hogy figyeljenek egy MAC címet), akkor talán ők meg tudják mondani, hogy kb. merre lehet (ha a tolvaj bekapcsolta a WiFi-t). Ha asztali gép, akkor viszont szerintem már darabokban van, esetleg már el is adták. Ha nincs semilyen távoli hátsókapu, (amit jobbesetben csak te ismersz) akkor nem sok esély van a visszaszerzésre. Én ilyen esetekre raktam a gépre 2 darab trójai-t (nem sajátot, neten találtam), ami egy általam megadott IP címre küld visszajelzéseket. Így elvileg akárhonnan akármikor távirányíthatom a gépet, ha netközelben van.
2011. jún. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 lindmayer ***** válasza:
egy kicsit is gondolkodó tolvaj első dolga az lenne, hogy leformázza a winyót, így bármilyen program rátétele fölösleges( bár vannak hülye emberek, így akár működhet a dolog)
2011. jún. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Őrült kicsi az esély, hogy működni fog [ :( ], de elmesélem, mit olvastam nemrég.

Az avast! vírusirtó hivatalos fórumán kérdezte valaki, hogy az avast! tud-e nyomkövetőként viselkedni, mert ellopták a laptop-ját. Az egyik avast!-os segített neki, írt neki privát üzenetet, hogy mit tegyen.

Milyen vírusirtót használsz? Érdeklődhetnél a gyártóinál, hogy tud-e nyomkövetőként működni.

Mondom, az esély őrült kicsi, de meg kéne ragadni.

2011. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
HA tudod a gyártási számot fejből, akkor ha megtalálják valahol, tudni lehet hogy kié. (Illetve n hallottam már alaplapba égetett ip cím szerűségről is, de ez em tudom mennyire megbízható forrás).
2011. júl. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!