Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik vírusírtó a legjobb,...

Melyik vírusírtó a legjobb, legmegbízhatóbb?

Figyelt kérdés
Kaptam új számítógépet, és egy gyors netet, és nem szeretném, ha bármilyen problémája lenne az internetes vírusok miatt. Szeretnék egy megbízható és könnyen kezelhető vírusírtót, de nem nem tudom melyik a jobb. Köszönöm.
2011. jún. 19. 12:46
1 2
 1/13 anonim válasza:
Avast de amúgy elég ha tudod mire kattintasz rá és milyen programot indítasz el.
2011. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Kaspersky Internet Security
2011. jún. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Legjobbat talán soha senki nem fogja tudni megmondani, de egy jót igen!

Én ESET Smart Security-t használom eredeti újságkóddal

újságkód: [link]


Ezen kívül még valóban nagyon jó a Kaspersky (trial resetter-rel bármeddig használható), de az kicsit lassítja a gépet, nem nagyon, de lehet érezni.


Ingyenesek közül Avast vagy Avira, de ezek talán gyengébbek, mert nincs tűzfaluk, de azt is meglehet oldani : comodo, zone alarm, outpost


(szerintem az ESET az jó!)

2011. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szerintem az avast fogja a gépet, a kaspersky meg nem a legjobb

én a panda global protection 2012-t ajánlom. van benne cloud tehnológia is. meg nod32-t

2011. jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igazad van Kaspersky nem a legjobb, mert ahogy az előbb említettem nem létezik legjobb, de jó igen!


Javaslom ne csupán ESET NOD32-t hanem Smart Security-t használj, ha ESET termékét választod.

2011. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
AVAST
2011. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Avast! Free Antivius.. ez a legjobb otthoni gépekhez:)
2011. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szedd le az Avast-ot 5.0 verzióját és onnan érdmes frissíteni a 6.0 verzióra! A frissítést a KARBANTRATÁS-frissítés és a program frissítésére kattintva teheted meg! nagyon jó!

Egyszóval:

Avast6.0+COMODO tűzfal+spybot bár az Anti Malware programot ajánlják! Én nekem a fenti kombináció tökéletesen működik az avast 2x-is blokkolta ugyanannak a fájlnak a letöltését mert mind a kettőben trójai volt, és a kapcsolatot kb a 85%-nál megszakította! Továbbá észrevett 2 KÉMVÍRUST de aolyat amit a spybot nem vett észre! Meg még sorolhatnám.....! Nagyon jó az AVAST INGYENES(a regisztráció is) nagyon jó! Én azt használom nagyon jó!

2011. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha Windows 7 operációs rendszert használsz, semmiképpen nem ajánlok külső tűzfalat, mert azokhoz mindenképpen kell hozzáértés és türelem is!!!

A Windows 7 beépített, gyári tűzfala már egész jó, csak legyen bekapcsolva.


Mellé egy ingyenes vírusirtót javaslok, mert az legálisan fogod használni, és egyébként is: átlagfelhasználónak elég védelmet nyújtanak.

Jó az Avira (nincs magyarul), a Panda Cloud Free (felhőalapú, magyarul: folyamatos nethozzáférés kell a működéséhez), az AVG vagy az avast! (ezek gyengébbek).

Valamekkora türelmet a vírusirtók is igényelnek, mert nem túl jó ötlet alapbeállításokon használni őket. Mindegyik vírusirtón mást érdemes beállítani, hogy még ne lassítsa a gépet, még ne adjon több téves riasztást de már jobb védelmet nyújtson, mint a gyári beállítások mellett.


Egyik vírusirtó se 100%-os, ezért ajánlatos néha egy nem állandó védelmű programot néha lefuttatni. Ilyen a Malwarebytes' Anti-Malware free verziója (a pro nem kell, akkor se, ha maga ajánlja fel, hogy 30 napig kipróbálhatod). Mivel nem fut állandóan, nem is frissít magától (a frissítést csak a telepítés után ajánlja fel, azt követően soha többet). Frissítened kell kézzel majd Teljes vizsgálat végrehajtása. Közben netezgethetsz.


Emellett nem árt egy kis elővigyázatosság!

Tudnod kell, honnan szabad és honnan nem szabad szoftvereket letölteni.

Ha torrentezel is, ismerned kell a megbízható oldalakat, onnan letöltés előtt a kommenteket elolvasni.

Fel kell ismerni az egyértelmű veszélyhelyzeteket, pl. MSN-en linket küld valaki, és mellé a komment nem az illető szokásos stílusában, hangnemében van írva - akkor valószínű vírus és automata küldte. Link a FaceBook-on, hogy ha rákattintasz látni fogod, ki nézett meg - ez is legyen rögtön gyanús!

Ha netezés közben felugrik egy ablak, hogy a géped tele van vírussal - azonnal ki kell lépni, mert az álvírusirtó!

Spam-eket sose nyiss meg, ha mégis megtetted, a bennük lévő linkre ne kattints, a mellékletet ne nyisd meg!


Az operációs rendszer - főleg, ha eredeti - legyen mindig frissített, naprakész.

Legyen ez igaz az összes szoftverre is!


Ha a vírusirtónak nyűgje van, nem szabad figyelmen kívül hagyni!!!

2011. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ingyen Avast, ha fizetsz érte(nem tört verzió) vagy újság kóddal használod NOD. otthoni felhasználásra tökéletes.(átlag felhasználónak)
2011. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!