Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudnám úgy lekódolni a...

Hogyan tudnám úgy lekódolni a gépemet?

Figyelt kérdés
meglehet csinálni úgy azt, hogy pl a gépem csak 12:00-tól 16:00-ig kér jelszót? szóval csak egy adott időben...és ha megtudnám akkor hogy??:) ...Köszi a válaszokat
2011. jún. 27. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a BIOS-ban kell beállítani!
2011. jún. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát nem vagyok 1 számítógépes zseni:D és azt nem tudnád elmagyarázni h hol van vagy mit kell?:)..Köszi szépen!!
2011. jún. 27. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel nekem XP-m van ezért csak ebben az op.rendszerben tudok segíteni! Ha xp-d van akkor szerencséd van! Egyébként az előző vagyok) Amint bekapcsolod a gépedet kezd el nyomogatni a Delete billentyűt és nyomogasd addig amíg be nem a BIOS! minden kék lesz semmilyen grafikus beállítás nem lesz! Minden kék lesz a BIOS szürke és kék betűkkel lesznek beleírva a funkciók! De angolul, így nem árt ha egy másik gép van a közelben amivel tudod fordítani az angol szöveget! Ott lesz egy olyan menüpont, hogy Security és ott kell beállítani, hogy kérjen-e jelszót vagy sem meg minden egyebet! Gondolom valahol ott kell beállítani azt is, hogy mikor kérjen jelszót! De Persze manapság több mint 100 BIOS létezik ami mindegyik más és az egyik modernebb vagy nem modernebb! Nálam be lehet azt állítani, hogy a gép egy megadott időpontban kapcsoljon be vagy álljon le! Viszont ha nem értesz a gépekhez akkkor nem tanácsos, hioszen az is ott van hogy mennyi energiát vegyenek fel az alkatrészei és ha azt túl alacsonyra vagy magasra állítod akár tönkre is mehetnek de akár zárlatot is okozhatnak!
2011. jún. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja igen! (előző vagyok) Ha már elkezdett betöltődni az op.rendszer akkor már ne nyomogasd mert abból nem lehet tudni, hogy mi sül ki belőle! Bekapcsolásnál egyből kezd gyorsan nyomogatni a Delete gombot de ha már elkezdett betöltődni akkor már ne mert veszélyes lehet!
2011. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!