Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a legjobb vírus irtó?

Melyik a legjobb vírus irtó?

Figyelt kérdés
Tudom mindenki másra esküszik, de melyik a legjobb, leggyakrabban használt ingyenes vírus irtó? Olyanra gondolok ami nem csak próba verzió hanem teljes és minimum fél évig használható. W7 op. rendszerem van.
2011. aug. 9. 01:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Ez a talált-nem talált megint attól is függ melyik hogy van beállítva, fel lehet húzni bármelyiket úgy hogy szinte akármire riasszon, és akkor több lesz a fals riasztás, és lentebb is lehet venni, akkor viszont esélyesebb hogy átenged vmit....egyik egy tök átlag weblap cookie-t is inkbb karanténba tesz, még ha kicsi is az esélye hogy vírus, a másik meg csak a tényleg veszélyesnél riaszt.


És érdekes, én ismerősi köröm sosem panaszkodott az avastra, legyen az programozó, vagy átlag júzer.

2011. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

A Pandáról mindössze két szót mondok: fals riasztás. A legrosszabb, amit csak feltehettél a gépedre.

Én nagyon megjártam vele, azóta mindenkit óva intek tőle, mert ennél rosszabb vírusirtóval nem volt dolgom (és ami azt illeti, teszteltem már egy párat).

2011. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én már jó ideje Kaspersky-t használok. Próbálkoztam sok mással, de nem voltak jók. Kezdtem a VirusBusterrel még 10 éve (már telepítve volt, de olyan volt, mintha ott sem lett volna). Elkezdtem keresni a neten, ingyenes cucc nem volt, így hát azt használtam, amit az új PC-mhez kaptam: TrendMicro PC-Cillin 2000. Na, ez olyan virusbuster kategória, nem ajánlom senkinek. Következőre jött a Norton nemtudommármicsoda. Az volt olyan 6 éve, akkor már normálisan tudtam programozni, kezdtem belelátni a dolgok működésébe. Azért azt használtam, mert lehetett offline is frissíteni. De aztán elkezdett túl sok erőforrást fogyasztani. Jött a Panda. Ahogy jött, úgy ment is. Szeptembertől új suli, új barátok. Láttam valakinél a Kaspersky-t, megtetszett, felraktam otthon. Netem még mindig nem volt, de semmi baj, lehetett offline is frissíteni. (Egy fél év múlva lett netem.) Ami megfogott benne, az az, hogy sokat tudott: volt benne application control, ami állandóan megkérdezte, hogy engedélyezek-e ezt vagy azt. Kissé idegesítő volt, amikor egy telepítés alkalmával 50-60 kérdést tett fel, de legalább tudtam mindenről, ami a gépen történik. Akkor járt a 6-os verziónál, most a 12-es verzió van kint, a 11-eset használom. Már koránt sem kérdez olyan sokat (szinte semennyit), nagyon ügyes program lett belőle. Egy pár hétig azelőtt volt Avira, de próbáltam az Avast-ot is, meg még a 3.x-es NOD32-t. Az Avast-ról annyit tudok mondani, hogy én nem használtam hosszabb ideig, viszont aki használja, annak össze-vissza működik, meg programhibákat is okoz a rendszerben.


Nemrég döntöttem úgy, hogy lecserélem a Kaspersky IS-t valami másra, de valahogy ez az orosz cucc nagyon a szívemhez nőtt. Ha körülnéztek a kínálatban, semmit sem találtok, ami ennyi mindent tud, és még minőségi is. Ja, és minél újabb erzió, annál kevéséb fogja vissza a gépem teljesítményét. Ez talán még az Eset SS-re jellemző, de abban nincs HIPS meg reklámblokkoló, na meg application control sem. Ha majd lesz benne, akkor azt fogom használni, mert 30s-mal gyosabban indul vele a gép. :D


Én azt mondom: Kaspersky.

2011. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó, de ki a franc fizet érte? :D
2011. aug. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Én fizetek érte, de csak a Kaspersky-ért. Évi 14k, annyit megér. A többi meg ment próbaverzióban. A Nortonhoz volt valami trial reset.
2011. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Szerintem csak pénzkidobás. Nekem az ingyenes avast is ugyanolyan jól működik, mióta ez van fent, nincs vírusom.
2011. aug. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
VIPRE Antivirus Premiumot használók és még semmi bajom nem vele és ebe tűzfal is van habár nem ingyenes de jó és van rá meg oldás hogy ingyen legyen http://www.youtube.com/watch?v=gIDy7thrSpU
2011. aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!