Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Segítség! Ezt miért írja?

Segítség! Ezt miért írja?

Figyelt kérdés

Jobb alsó sarokban időnként megjelenik egy buborék piros felkiáltó jellel:

ESET NOD 32 Antivirus

A cím le van tiltva

URL: itt írja a címet

IP-CÍM: itt írja a címet.

Kell tennem valamit?


2011. szept. 19. 14:32
1 2
 1/14 Csiß ***** válasza:
Egy olyan honlapot szerettél volna meglátogatni ami "árthat" a számítógépnek és a nod blokkolta.
2011. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na bakker, csak a GyK van megnyitva :-DDDDDD
2011. szept. 19. 14:42
 3/14 anonim ***** válasza:
Uninstalláld azt a szart, semmire nem jó, csak nyávog megállás nélkül.
2011. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Eredeti a nod, vagy tört?

Mert ha tört akkor ne csodálkozz.

2011. szept. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mit javasolsz helyette?
2011. szept. 19. 15:09
 6/14 A kérdező kommentje:
Eredeti
2011. szept. 19. 15:41
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát ha eredeti akkor nem tudom mi baja lehet, nekem is most az Eset Smart Security 5 van fent, az antivírus része ugyanaz mint a Nod, de semmi baja.

Ha nálad nem válik be, esetleg próbálj ki valami ingyeneset.

Pl ezek jók: avast, AVG, avira, Microsoft Security Essentials, Panda Cloud.

2011. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem ír folyamatot?

Lehet, hogy ennek az URL blokkolója se csak a böngészőket monitorozza, hanem egyéb folyamatot is. Bekaphattál valamit, ami káros oldalra akar csatlakozni, és azt blokkolja a NOD32.

Nézd meg a statisztikánál a naplóit.

Futtasd a Malwarebytes' Anti-Malware-t.


Én semmit se ajánlok helyette, max. az 5-ös verziót, ha még nem az van.

2011. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
15:56 eléggé reálisnak tűnik amit írsz. Tudjátok én egy szimpla felhasználó NŐ vagyok, bár elég sokat konyítok a számítástechnikához, mivel grafikus vagyok és jobb híján sok mindent magam telepítek, tartok karban, de ez most kicsit magas. Annyit tudok, hogy tavaly egy informatikus haverom húzta újra a gépem és eredeti NOD-ot telepített, az is biztos, hogy sok dolgot a netről töltök le pl. logók és sok info, szóval sok mindent internetről bugászok ki, előfordulhat, hogy behoztam valami vírust, vagy futhat valami, amit nem zártam be?
2011. szept. 19. 19:23
 10/14 anonim ***** válasza:

Régebben avast!-ot használtam, annál volt az, hogy akár a pittypiritty.exe nevű átengedett trójai akart a lopdelmagad.com-ra csatlakozni, ha az avast! azt az URL-t ismerte mint káros, blokkolta, és kiírta, hogy a pittypiritty.exe folyamat csatlakozott volna. Az ESET-nél nem tudom, így van-e (ESET-ben új vagyok). Ill. azt tudom, hogy a folyamatot nem írta ki, de hogy a folyamat mi :D

Könnyen bejöhet akárhol bármi. Hozzád is bemehetett.

Azt szeretném kérdezni, hogy a NOD32 milyen license-vel lett telepítve? Mert ha legális, akkor vagy trial, ami havonta lejár, vagy újságos kódos, ami kéthavonta, vagy megvett, ami egy vagy három év a szavatossága. Ez milyen? Ugye nem járt le?

A Malwarebytes' Anti-Malware nagy valószínűséggel megtalálná, ha lenne a gépeden valami.

2011. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!