Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért mennek ki tudtomon...

Miért mennek ki tudtomon kívül Spamek a mail címemről (hotmail)? Hogy tudom ezt megakadályozni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 21:30
 1/2 2xSü ***** válasza:

Az email olyan, mint a hagyományos, papír levelezőlap. A feladóhoz azt írsz, amit akarsz. Tehát simán lehet egy olyan emailt elküldeni, aminek a feladója uristen@menny.hu :-)


Sőt, sok spamküldő ki is használja ezt, így az üzenetet úgy küldi el, mintha saját magadnak küldted volna. (Mert ugye önmagadat csak nem teszed tiltólistára.) Néhány vírus is úgy működik, hogy leszedi az áldozat gépéről a címlistát, és találomra választ belőle címzettet és feladót. Lehet, hogy valamelyik ismerősöd gépe vírusos.


Tehát a kérdés: Biztos, hogy közöd van ahhoz, hogy a te címedet jelölte meg valaki feladóként? Honnan lett tudomásod arról, hogy a nevedben spamelnek? Mennyire rendszeres a jelenség? (Ha rendszeres, akkor lehet tesztelni, hogy vajon akkor is jönnek-e az üzenetek, ha a géped ki van kapcsolva. Ha igen, akkor a hiba nem nálad van.)

2011. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Többen jelezték, hogy jön tőlem spam. Nekem meg jön visszajelzés, hogy a már nem létező (régi, nálam még ki nem törölt) mail címekre nem kézbesíthető a levél. Tegnap lecseréltem a jelszavamat, azóta nem ment ki, remélem ez így is marad.

Köszi!

2011. okt. 20. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!