Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van egy HP 4530s probook...

Van egy HP 4530s probook laptopom. Van rajta egy külön recovery nevű partíció. Újra szeretném telepítteni a operációs rendszeremet. De nem megy mert bekapcsoláskor hiába nyomom a f11 gombot nem indul a bootolás. Hol a probléma?

Figyelt kérdés
Eredetileg windows 7 professional 64bit-es rendszerem van. Az első telepítés sikeres volt mikor először bekapcsoltam a gépet.De később lecseréltem a gyári os rendszeremet,és helyett feltettem egy másikat windows 7 ultimate-t.Most szertném vissza tenni a régit.De nem tudom,hogy csináljam.
2011. dec. 25. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Biosban engedélyezni kellene, hogy CD-ről legyen a boot-olás. Ha engedélyezve van, akkor meg kell nézni, hogy be van-e állítva, hogy a boot helyet Te válaszd meg (F12). Ha ez is be van állítva, akkor indítás után F12, kiválasztod a CD-t. Szerintem így mennie kellene.

Ha ez sem segít, akkor boot CD-vel le kell törölni mindent, és úgy telepíteni.

Sok sikert!

2011. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kétszer kapod meg a választ, de az előző levelemet nem jelzi a rendszer.

Tehát: belépsz a bios-ba. Indításnál kiírja, hogy melyik gombbal tudod megtenni (F2, F3, Esc, esetleg Del). Ott megkeresed a boot fület. Megnézed, hogy a cd-ről való indítás engedélyezve (ENABLED) legyen. F10-el mented a változást, utána indul a gép.

Hiba lehet még, ha a dvd sérült, nem ismeri fel a lejátszó. Más dvd-t felismer?

2011. dec. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocs,de elolvastátok pontosan a kérdést??? Hol írok én DVD-ről vagy CD-ről.Mikor merevlemezen van telepített OS rendszer csak nem tudom újra feltenni a gépre. Máskor egy kis odafigyeléssel olvassunk.
2011. dec. 28. 20:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez a gépem, 2 hete szoptam vele uígy. Töröld bátran az egészet. A két grafikai kártya végett kicsit necces lesz újra rakni. Előtte töltsd le a driver genius nevű programot. A hálókártyát telepítés után felismeri, de wifid nem lesz. Erre mképp készülj. A win7 640x 480-ban fog indulni. Megszereztem a típus gyári HP cd-jét. Esetleg keress privátban .
2012. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!