Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Internetes fiók feltörésének...

Internetes fiók feltörésének hogyan lehet a tőlünk telhető legjobb módon elejét venni?

Figyelt kérdés
Mennyire reális egyáltalán a félelem a fiókjaink feltörését illetően?
2012. jan. 2. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel te is egy olyan névtelen kis macskajancsi vagy mint én -nem nagyon kell attól tartani, hogy valaki is energiát, pénzt, időt áldozzon arra, hogy a privát leveleinket olvasgassa. Ha viszont annyira félsz, akkor:


- Sose lépj be megbízhatatlan gépről ( pl internetkávézó ).

- Ha saját géppel lépsz be, de nyilvános neten ( pl WiFi) akkor olyan fiókod legyen amivel biztonágosan ( https, ssh/ssl ) lehet kommunikálni

- Ha nyilvános hálózatra lépsz saját cuccoddal, lehetőleg olyan platform fusson rajta ami kevésbé "népszerű". Windows helyett linux valamelyik disztribúciója.

2012. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,de azért szerintem az első érv nem teljesen igaz.Mert tényleg nem vagyok valami szaftos célpont semmilyen szempontból,de -amennyire én tudom- manapság egy önjelölt hacker is akár órácskák alatt képes megtenni,ha valakinek a rosszakarója lesz.Bár valóban nem igazán szoktam azt hallani,hogy valakire berágtak és másnap már egyből fel is volt törve a fésze ,de azért van ilyen,nem igaz?
2012. jan. 2. 11:44
 3/8 csacsi2 ***** válasza:

Jelszó a lényeg, válassz legalább 10 karakert, variálva kis -nagybetü számok és az életben nem törnek fel!

[link]

jó tűzfal, hogy ne szedjenek le semmi fontosat a gépedről!

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__25..


Ha itt látod alul a fájljaidat akkor azt bárki leszedheti! Noscript adblock az oldalon legyen kikapcsolva!

Legyenek zárva a portjaid!

[link]

Használj proxy servert.

Ne adj ki magadról személyes adatokat (pl a jelszó ne legyen a kutyád neve)

2012. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én hangsúlyoznám az első által mondott https, ssh/ssl-es titkosított kapcsolatokat.


A jelszó is fontos persze, de a legegyszerűbb módszer a jelszavak ellopása. Ez pedig nem órák, hanem másodpercek alatt megtörténhet. :)

Ugyanis a sima HTTP kapcsolat szöveg alapú egy sima hálózat figyelő programmal ki lehet olvasni belőle az elküldött adatokat. (Azt is, hogy mit pötyögött be valaki egy belépési form-ba!)

A https már titkosított, azt "csak úgy" nem lehet olvasni.



Még egy lényeges dolog, hogy lehetőleg minden oldalra más jelszót kell használni. (Illetve minden fontos oldalhoz.)


Ugyanis hiába van egy szuper jelszavad, ha azt megadod 40 helyen, elég lesz 1 helyen ellopni és máris mindenedhez hozzáférnek!

(Sokan ezt hibázzák el. Simán ellopják valahogy mondjuk a facebook jelszavukat a "gonosz emberek" és puff, máris megvan az e-mail fiók, ahonnan akár a netes számlákhoz is hozzá lehet férni, stb...)

2012. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 csacsi2 ***** válasza:

előző hozzászóló:

valahogy mondjuk ellopják, na ezt kell megelőzni és mondjuk mikor belép, ne álljon mögötte senki aki láthatja, vagy eleve ne regisztráljon csak megbízható oldalakra (SSL).

A tűzfal képes arra hogy ezeket kiszűrje. Azzal hogy regisztrálsz egy oldalra azzal már jogokat adsz az adataid felhasználásához.(mondjuk Magyar színvonal, hogy biztonságos ssl -el nem tudtam fellépni az APEH oldalára, mert 2009 -ben lejárt, arról nem is beszélve , hogy fel is törték) Ezért is írtam olyat ami megvalósítható (tűzfal, proxy,biztonságos oldalak, személyes adatok, jelszavak mik nem köthetőek a személyhez) Ennél többet nem tehet egy átlag felhasználó.

2012. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%-os biztonság nincs.Ember készítette,ember töri fel.Ha a Pentagon rendszerét,a Fehér Ház adatait is feltörte egy román hacker, akkor bárki facebookjat,e-mail stb címét is feltörik.
2012. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó,ezt tudom.Csak kíváncsi voltam,hogy az én viszonylatomban mik a lehetőségek.(Magyarul ha átlagember akar védekezni átlagosnak vélt hackerek ellen,nem olyanok ellen,akik a Pentagon ellen készülnek mert azok ellen úgysincs biztos védekezési mód :)
2012. jan. 4. 16:27
 8/8 anonim válasza:
2012. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!