Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egér probléma - okozhatja vírus?

Egér probléma - okozhatja vírus?

Figyelt kérdés

Szal az van, hogy a számtógépemen van kettő USB kivezető. Az egyik a billentyűzeté, a másik pedig egy 4-es USB elosztó, amin az egeret, nyomtatót meg egy hosszabbítót a pendrive-van. Éppen most a nyomtató nincs rajta, csak az egér és a pendrive-nek a hosszabbító. Ma azt csinálja a gépem, bizonyos időközönként h az egeret a gép egy 10 másodpercre nem érzékeli, majd újra visszajön.


Olyan nagy időközönként nincs ez így nem aggódtam érte különösebben. Most nemrég megint elszállt és nem jött vissza. Újraindítottam a gépet, ekkor érzékelte de kb fél percig nem mozgott, majd fél perc után újra jó lett.


Az operációs rendszer védelmére NAGYON odafigyelek, nem töltögetek le bárhonnan hülyeségeket, AVG Antivirust használok, más emberek adathordózója se kerül rá a gépemre h esetleg onnan. Mindent amit letöltök azt vírusellenőrzöm bármilyen megnyitás előtt. Windows XP-t használok, és egy évben azért többször is újratelepítem (most kb 2 és fél hónapja telepítettem újra). Néha YouTubeDownloader-ezek illetve a szünetben torrenteztem kicsit.


Ez az egér gond annak a jele h a gépem összeszedett vmi jóféle vírust, ami hamarosan majd komolyabb dologgal jelentkezik, vagy az USB elosztó miatt csinálja ezt a gép?


Köszönöm a válaszaitokat. Üdv.


2012. jan. 12. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább az USB elosztó miatt.

A gép USB portjainak is van egy limitük (5V, 500mA), hogy mennyi áramot képesek leadni.


Kicsit sok mindent dugtál rá, valószínűleg ez okozza a gondot.

2012. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. De az USB elosztó-n jelenleg 2 dolog van ugye így, az egér és a pendrive hosszabbító, amin most nincs pendrive. Így csak az egér.
2012. jan. 12. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az usb hub is be szokott keverni a dolgokba. Próbáld ki hub nélkül. Akkor mi a helyzet?
2012. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elosztóval működött, most másfél órája leültem gépezni, minden rendben volt. Most 2-3 perc alatt kétszer elszállt ez egér, kivettem az elosztót és az egeret ráraktam a sz.gép USB kivezetőjére (kb 10 perce) azóta nem csinálja, kíváncsi vagyok h most majd lesz-e ilyen).


Köszönöm a válaszokat.

2012. jan. 13. 15:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta nem jelentkezik a probléma, lehet h az elosztó ment tönkre, hónapok óta tökéletesen működött. Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 13. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!