Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tegyek egy nagyon új...

Mit tegyek egy nagyon új Facebook vírus ellen?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon nagy problémám a Facebook adatlapommal. Rákattintok a nevemre és egy teljesen idegen nőnek a képét rakja ki profilképnek, de ha rákattintok eltűnik, plusz bekerültek olyan képek a profilomba, amit soha oda se raktam. De ha rákattintok eltűnik. Ha mások adatlapjára rámegyek hasonló a helyzet: nem látom a profilképet egyeseknél és fura képeket látok náluk. Semmi jele annak, hogy feltörték volna a Facebook-omat, mert be van állítva, hogy mindig jelezze ki a gép, ha valahonnan máshonnan jelentkeznek be. Nem tudom, hogy mit csináljak, elég kétségbe ejtő... =S

Hallottatok már ilyesmiről korábban?


2012. jan. 17. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég ha csak olyan videónak álcázott programra kattintasz, ami betelepül a profilba, vagy a böngészőbe, könnyű észrevenni őket nekünk, hiszen ezek sokszor végig angol vagy német nyelvűek, ami gyanús lehet, ahogy az is hogy vírusszerűen megugrik a számuk az üzenőfalon. Elég, ha csak olyan linkre kattintasz, ami előre kéri hogy like-old és megoszt, hogy láthasd a tartalmát. Elég, ha csak olyan alkalmazásra kattintasz, ami hozzáférést kér az adatlapi információkhoz. Nem ajánlott megosztani olyan dolgot sem, ami valakinek vagy valaminek segítséget, támogatást, pénzt kér vagy hogy küldd tovább. Ilyenek még a tesztek, a tudd meg ezt és azt, milyen lesz, milyen volt, mi illik, ki mi mit csinált... szóval az alkalmazások nagy része ma már adathalász, vagy akár kártékony is lehet, nem ajánlott ezekre kattintani, bármennyire csábító megtudni az indián neved (wtf), vagy hogy milyen autó illik hozzád.


Ha bármelyik lehetőséggel is éltél, megvan az esélye, hogy ezzel került valami a profilodba. A fiókbeállítások/alkalmazás fülön, vagy a böngésződ kiegészítői-bővítményei között nézd meg, hogy van-e olyan dolog ami eddig nem volt, vagy nem kellene ott lennie, és távolítsd el. Nagy rá az esély, hogy ha tényleg valami kártékony van a profilban, és az aktív is, hogy blokkolni fogják az elérést a profilodba, és csak egy bizonyos idő után oldják fel, illetve telefonon kell igazolni magadat hogy újra használhasd.

2012. jan. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ma reggel vettem észre, de nem rémli, hogy bármire is rákattintottam volna, az alkalmazások között sincsen semmi különös. Ebben az esetben lehet, hogy marad az adatlap törlése és az újra regisztrálás.
2012. jan. 17. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!