Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Több filmben láttam, hogy...

Több filmben láttam, hogy mikor valaki notebookon dolgozik, és valamiért hirtelen abbahagyja, nem kapcsolja ki, hanem csak összecsukja. Ha ezt igazából megtenné valaki, mi baja lenne a notebooknak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem van egy 20 éves(!) laptopom, nem tudom, hogy minek, de van, és az még nem foglalkozik vele, de a maiaknál erre az esetre azt hiszem, hogy hibernálás van beállítva. lehet, hogy ezt be lehet állítani valahol, de az biztos, hogy nem megy tönkre :)
2012. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Be lehet állítani, hogy mit csináljon ilyenkor. Általában készenléti üzemmódba helyezi magát a gép, vagyis az összecsukás után kb. 10 mp-el semmilyen forgó alkatrész nem fog működni a gépben, csupán a memória kap némi áramot az akkumulátorról.
2012. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam összecsukáskor alvó állapotba kapcsol. Még sosem néztem, hogy át lehet-e állítani.

Egyébként semmi baja nem lesz tőle.

2012. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Baja ebből nem lehet, maximum ha túl gyorsan csukja össze, mert akkor harmincnégy darabra törik. Továbbá egy billentyű lenyomásához ne használjunk kalapácsot! Vannak ilyen hasznos életvezetési tanácsok. Meglehet, hogy írok egy könyvet a témában.
2012. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem még az is különböző, hogy akkuról működtetve vagy áramra dugva mit csinál összecsukáskor. Mivel bedugva van elég áram elég ha alszik, ha akkun van akkor viszont az alvással fogyasztaná az akksit, jobb a hibernálás (olyankor nem fogyaszt semmit, a memóriatartalmat kiírja a merevlemezre és kikapcsol).
2012. jan. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

XP-ben ezt itt lehet beállítani :


[link]

2012. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 20. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!