Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet általános felhasz...

Hogyan lehet általános felhasználói fiókban engedélyezni rendszergazdának?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy belépek egy általános jogú felhasználói fiókban és ott például be akarok lépni a rendszergazda dokumentumai közé. Ilyenkor ugye kiad egy biztonsági lapot vagy ilyesmit. Láttam valahol, hogy ilyenkor a rendszergazda beírta a jelszavát és a felhasználóját egy kis ablakba és már meg is tehette az általános jogú felhasználói módban azt, amit nem lehetne. Tudom egy kicsit zavaros, de nem tudom jobban elmagyarázni.:D Én rendszergazda vagyok, csak érdekelne, ezt hogy lehet beállítani, és hogy működik.:)

Előre is köszönöm a segítséget.


2012. jan. 28. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi az hogy általános? Van korlátozott fiók meg rendszergazda.
2012. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Windows 7 általános jogú felhasználói fióknak nevezi a korlátozottat..
2012. jan. 28. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt asszem nem kell beállítani, ezt magától csinálja a Windows. Ha korlátozott felhasználóként olyan valamit akarsz csinálni amihez rendszergazdai jogosultság kell, kiírja hogy nem vagy jogosult, de felajánlja hogy írd be a rendszergazdai nevet/jelszót és akkor mehet.
2012. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha tudod előre, hogy be akarsz nézni a Saját (Rendszergazdai) dokumentumaid közé, akkor indithatod a programot rendszergazdai jogokkal, jobb klick - Futtatás rendszergazdaként vagy Futtatás mint - Rendszergazda, Ilyenkor megadod a rendszergazdai jelszót és a program amit elinditottál rendszergazdai jogokkal fut. (Tehát mindent megtehet a program, amit korlátozott userként nem.)


Sok sikert.

Üdv.

2012. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!