Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi okozza a DVD filmeknél a...

Mi okozza a DVD filmeknél a szaggatást?

Figyelt kérdés
a legtöbb film amit néztem ismerősöknél általában szaggattak,elég idegesítő,ez mitől lehet? nem szereti a lejátszó a másolt lemezeket? vagy ez a DVD lemez hibája? nálam is hasonló gondok jelentkeztek mostanában,eddig több száz filmet írtam ki hibátlanul az évek alatt,viszont mostanában sok filmnél csinálja,hogy megáll egy pillanatra a kép,és folytatódik a film,és zöld kis kockák is megjelennek a képernyőn.
2012. febr. 5. 15:54
 1/6 Jenci ***** válasza:
Egyértelműen az olvasó hibája.A régieknél ez már a lencse öregedését jelzi,az újabbaknál meg jó esetben szoftver,rosszabb esetben konstrukciós,tehát hardware hiba.
2012. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg igen, érzékeny a lejátszó. nem maga a másolás a baj, hanem a pc-vel írt dvd minősége. itthon 2 lejátszó van, az egyik akadozik 10-15 percenként egy pillanatra, de zöld kocka nincs (lényegtelen). eddig soha sem jutott eszembe, de lehet, hogy elég lenne átállítani az írási sebességet.
2012. febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Jenci ***** válasza:
A filmet max 4-szeresen szabad írni a jobb kompatibilitás érdekében.
2012. febr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
takarits ki ccleanerel
2012. febr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

mindig a lehető legalacsonyabb sebességgel írom ki.

lemez karbantartót meg elég gyakran használok.

mindegy ezt nehéz kiszűrni megmondom őszintén,az új filmjeim közül is van olyan,hogy nem mindegyiknél csinálja hibátlanul lehet nézni,viszont amit megfigyeltem ami nálam probléma,hogy a filmvégén jelentkezik a probléma,kb 10 perc van vissza,és akkor van hogy sok másodpercre megáll a kép és a hang,olyankor elég hangos az asztali lejátszó,lehet hallani a lemezt,mintha neki ütődne valaminek. kölcsönadtam 1-2 hibás filmet nővéreméknek hátha náluk nem csinálja,de az ő DVD lejátszójukon még rosszabb a helyzet,egész végig szaggat náluk a filmek többsége.

2012. febr. 5. 17:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy elromlott az íród, ha jól tudom 3000 ft egy új.
2012. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!