Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mivel hatékonyabb biztonságosa...

Mivel hatékonyabb biztonságosabb a fizetős víruskereső, mint az ingyenes?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy hatékonyabb, de általában igen, mert:

1. vigyáznak a presztizsükre, senki nem fogja megvenni a terméket, ha nem jó

2. több pénzük van, jobban fizetett alkalmazottak

3. több alkalmazottra van lehetőség

4. van pénzük kutatásokra

5. jobbak a munkakörülmények, van pénz elvinni üdülni az alkalmazottakat (igen, nagy cégeknél még van ilyen)

2012. febr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek nagy cégek profi programozókkal és víruslaborokkal dolgoznak, folyamatosan elemzik a helyzetet és kártevők ellen napi frissitéseket adnak ki. Van pénzük fejlesztésekre, profi szakemberekre, vigyáznak a hírnevükre.

ESET-NOD-nak pl. nagyon komoly víruselemző laborja van.

2012. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mindent elmondtak az előttem szólók, nem szabad ezen spórolni, sokkal hatékonyabb, megtérül előbb-útóbb
2012. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én az ingyenes Avast! Home-ot használom, rosszat nem tudok rá mondani, biztos, hogy nem fizetnék víruskeresőért, ha az ingyenes is teszi a dolgát. Évek óta azt használom, gond egy szál se.


Én is vigyázok persze, és az Avast! is jól végzi dolgát. Nem mindig a fizetős a jó, a többlet szolgáltatásokra, amik a fizetősben vannak benne, nincs szükségem.


És attól, hogy egy termék fizetős vagy drágább, nem biztos, hogy jobb is!

2012. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Többletszolgáltatásnak maximum azt tudnám ideérteni hogy fel is ismeri netán a kártevőt és el is tudja távolítani. azért a való világ és a tesztek nem éppen az ingyenes vírusirtók hatékonyságát mutatják. jó lehet, ha más nincs azért megteszi az is. El kell gondolkodni, hogy vajon miért fizetős, miért olyan felkapott, miért annyira nagy nevek, ezek után már mindenki tud mérlegelni, megéri azt az egy bérlet árát ráfordítani vagy szerencsétlenebb esetben megéri jól rá*aszni.
2012. febr. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző gépemre kizárólag ingyenes vírusirtókat telepítettem. Ad-Aware, Spyware Terminator, Spybot&Search, tűzfal: ZoneAlarm. Windows XP az op. rendszer. Eredmény? Trójai! Sőt, trójai kettő. Újratelepítés közben tönkrement a vinyó (de le volt mentve minden). Azóta KIZÁRÓLAG fizetős védelmet használok, jelenleg ESS5 van a másik gépemen. Szörnyűség: megvettem! Egyáltalán nem bántam meg.
2012. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Oldvik válasza:
Laciii válaszával 100%-ban egyetértek! Köztes megoldás a Microsoft Security Essentials használata. Ez ugyan nem fizetős de csak jogtiszta (vagy legalább is "annak látszó", ne részletezzük) operációs rendszerre telepíthető. Megjelenése óta használom, meg vagyok vele elégedve.
2012. febr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!