Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom letörölni a...

Brányi Bence kérdése:

Hogyan tudom letörölni a hibás Avast vírusirtót? (részletek a kérdésben)

Figyelt kérdés

Nemrég az Avast frissítésre került a gépen, majd a Windows operációs rendszer vissza lett állítva egy korábbi időpontra. Később ez egy újabb visszaállítás keretében felülbírálta, csakhogy innentől az Avast nem hajlandó elindulni.


Közli, hogy az avast nem biztonságos, és kattintsak a javítás gombra, de ettől sem működik.

Behozható egy legördülő fül, mely a program indítását kéri, de erre kattintva az avast felület lefagy, majd pár másodperc múlva ez megszűnik, de nem történik semmi.


A nagyobb baj, hogy letörölni sem sikerült - erre a problémára az Avast egy külön programot kínál, de a törléshez ki kell iktatni az "avast! önvédelmi modul engedélyezése" részt. De hiába veszem ki a pipát, majd nyomok OK-ot, ha újra megnézem a beállításokban, akkor újra ki van pipálva.


Emellett azt sem engedi, hogy a meglévő Avast programmal újra installáljam (a telepítés elindul, de hamarosan az "Error reading product data from..." hibával megakad, majd folytatódik, de végül "An error...Last performed operation was: spawning" hibával leáll.


Remélem valaki tud segíteni, mert így elég veszélyes internetezni) :(


2012. febr. 28. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Még egy ok hogy az avast nem jó semminek.

4 féle módszert tudok ha nem megy a normélis törlés akkor erőltetett törlés kell.

1. Start-Vezérlőpult-Program eltávolítása ott kiválasztod az avastot majd eltávolítás fülre.

Ha nem megy evvel sem akkor

2.CCleaner,Total Commander,Unlocker. Valamelyiket a 3 közül töltsd le és vele próbáld kitörőlni.Én az CCleanert hasznzálom legrosszabb esetben Unlocker.

2012. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Egerecske ***** válasza:

Próbáld ezzel : [link]

Esetleg előtte még lehetne azt is hogy, mikor törölni próbálod megkérdeti h akarod e javítani,,és csinálsz egy javítást.

2012. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Egerecske ***** válasza:
megkérdezi
2012. febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha össze-vissza van állítgatva a rendszer, akkor mindegyik program megzavarodik. Egyik fájl megvan, a másik nincs. Így egyik program sem működik. Indítsd el a gépet csökkentett módban. Töröld a C:\Program Files\AVAST Software mappát (vagy ahova telepítve lett). Persze máshol is megmaradnak a nyomai pl.: a registryben. Ott a HKEY_CURRENT_USER\Software, illetve a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE részeket fogsz találni avast elemeket, azokat is töröld. De azt is csinálhatod, hogy a Program Filesban az AVAST Software mappa tulajdonságainál beállítod, hogy az összes almappa és fájl NE legyen írásvédett.
2012. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csökkentett módban kell használni az uninstall utility-t:


[link]

2012. febr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül én győztem, a probléma megoldódott! :)


Köszönöm a gyors és értelmes válaszokat (mindenkinek nyomtam egy zöld pacsit), de azért igyekszem mindegyikre reflektálni (talán másnak jól jön még):


12:04-nek:

A Start-vezérlőpult-program eltávolítása nem működött, ahogy a CCleaner (én is használom :) ) és a Total Commander sem (mármint egyik sem tudta letörölni, hiszen az Avastnak van letörlés elleni védelme). Az Unlocker-t nem próbáltam.


Egerecske:

A Revo-val is megpróbáltam: arra is hibaüzenetet dobott, utána viszont érdekes módon folytatta (de az 500 file-ból csak 10-et tudott törölni).

Mint a kérdésben is szerepel, nem engedte a javítást (rákattintottam, gondolkodott kicsit, de semmi sem történt).


12:52-nek:

Aha, a csökkentett mód lett a megoldás (bár nem szerettem volna). A Registry-ben a változtatást igyekszem elkerülni (nem akarom elpusztítani a rendszert), a takarításhoz szerintem jó a CCleaner.


14:08-nak:

Ahogy fent olvasható, e megoldással nem sikerült eltávolítani, mivel nem tudom tiltani a program önvédelmét.


14:24-nek

Aha, a csökkentett mód megoldotta (a kérdésbe elfelejtettem beleírni, hogy Xp-m van (gyűlölöm a Win7-et)).



Röviden összefoglalva a kálváriát:

- először próbálkoztam a fent felsorolt programokkal

- utána csökkentett módban letöröltem és örültem, amíg újra nem indítottam: ekkor a "STOP: c000021a {Helyrehozhatatlan..." kék halált kaptam.

- újra feltelepítettem az avastot, de továbbra sem ment és a gép sem volt hajlandó normál módban elindulni.

- ezért újfent letöröltem és kissé begerjedtem, majd

- harmadszor is feltelepítettem csökkentett módban azt avastot és elindítottam a gépet.


Az okát nem tudom, de most mind a gép, mind az avast megy. Hmmm...

(még egyszer köszi mindenkinek)

2012. febr. 28. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!