Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudnám elrontani úgy...

Hogyan tudnám elrontani úgy az irodai számítógépem, hogy használhatatlan legyen, de mégis ne tűnjön fel, hogy a felhasználó rontotta el?

Figyelt kérdés
Format_C: felejtős, csak úgy mint az, hogy nekiessek kalapáccsal. :D
2012. márc. 6. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Átkapcsolod a tápot 230V-ról 110 voltra. Vagy elpukkan a táp, vagy kimegy a biztosíték. Működni nem fog, de - hacsak nem teljesen gagyi táp - nem teszi tönkre a gépet teljesen.
2012. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Oké, hogy tudom átkapcsolni a tápot? :D


Egyébként a legfiatalabb gép is egy hatéves konstrukciójú gép, úgyhogy nem túl modern a géppark.

2012. márc. 6. 14:48
 3/11 lindmayer ***** válasza:

vagy a tápba öntesz pár pohár vizet:D

ez is hangosan pukkan, és ha megszárad, akkor senki nem mondja meg, hogy mitől ment tönkre

2012. márc. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért kell elrontani?

Illetve fizikailag vagy szoftveresen sezretnél inkább k árt tenni benne?

2012. márc. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Fizikailag ezek már semmit nem érnek, enyémben is 256 mega ram van, meg egy 1,7-es intel proci. Napi nyolc órát megy a hét öt napján lassan már 10. éve. Nem tudom, ez a vizes dolog elég necces, mi van ha megb*sz az áram. :D


Addig se kellene dolgoznom, míg másik gépet nem állítanak össze nekem, az meg nem öt perc. :D

2012. márc. 6. 17:20
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

"Addig se kellene dolgoznom, míg másik gépet nem állítanak össze nekem, az meg nem öt perc. :D"


ez jó! és azon elgondolkodtál már, ha rá jönnek (vzes módszerrel tuti!) hogy akarattal tetted tönkre, fegyelmivel azonnal, el is küldhetnek az új hatályos Munka Törvénykönyve szerint, úgy hogy az okozott összes igazolt! kárt is meg kell térítened teljes összegben és ez nem csak a tönkretett Hardverek ára lenne, hanem a kiesett munka és az esetlegesen elvesztett adathalmaz eszmei értéke is!

2012. márc. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Átkapcsolod a tápot 230V-ról 110 voltra"

... ma már , kapcsolóüzemű tápokat használnak (15-20 éve) ami 100-240V~ feszülség között működik, és ami a lényeg 20 éve, nem tartalmaznak kívűlről átállíthatóságot!

a céges gépek levehető oldalai, (+külön a TÁP csavarok oldalak) biztonsági fóliával vannak védve, és csak a javítószervíz műszerészei, esetleg a Rendszergazda sértheti ezeket meg, majd a javításuk után új fólia kerül rájuk, tehát a külső behatolás a PC-be eleve kizárt.

2012. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

256 mega ram elég sok, netezni, de akár filmet nézni is lehet vele...


Ne gondolod amúgy, hogy ha tönkreteszed a gépet, akkor kapsz majd egy sokkal jobbat, ez nem így működik, sőt, ha kiderül kifizettetik veled és kirúgnak onnan a fenébe.

2012. márc. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"ez jó! és azon elgondolkodtál már, ha rá jönnek (vzes módszerrel tuti!) hogy akarattal tetted tönkre, fegyelmivel azonnal, el is küldhetnek az új hatályos Munka Törvénykönyve szerint..."


Köszönöm, aranyosak vagytok, h így aggódtok értem. :D A figyelmetekbe ajánlanám a kérdés újbóli elolvasását...köszönöm! :D Egyébként se akartam vizet önteni bele, de ezt talán már korábban kifejtettem.

2012. márc. 6. 19:27
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudnám elrontani úgy az irodai számítógépem, hogy használhatatlan legyen, de mégis ne tűnjön fel, hogy a felhasználó rontotta el?"


TE? hardveresen, ...sehogy! (megfelelő, biztonságos rendszergazdai beállítások mellett, szoftveresen sem) felejtsd el!

2012. márc. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!