Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van valami chk fájlvisszaállít...

Van valami chk fájlvisszaállító pragram Win 7-re?

Figyelt kérdés

Egyszer valahogy a sok fájlból lett valami file0000.chk fájl

fontos fájlok

(persze ingyen)


2012. márc. 21. 20:37
 1/6 2xSü ***** válasza:

A fájlokat a Windows már visszaállította. Persze ezekben is lehetnek keresztcsatolt, így használhatatlan fájlok. A fájlnevek és a mappaszerkezet elveszett, azt semmi nem fogja tudni visszaállítani. „Jegyzettömbben” megnyitva lehet következtetni a fájlok formátumára, hogy az most kép, Word dokumentum, vagy mi, és átnevezve máris visszakaptad a fájlokat.


A jelenség vagy a merevlemez fizikai meghibásodásából adódik, így érdemes azt alaposan megvizsgálni, ha kell cserélni, vagy valami más erős atrocitás érte a gépet. (Pl. töredezettségmentesítés közben jött áramszünet, bár elméletileg az ellen is van védelem a rendszerben.)

2012. márc. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én hülye voltam, mert Total Commanderrel kiszedtem a sok CHK fájlt. Olyan kéne ami visszaállítja a fájlokat. Nem azt akarom hallani, hogy nevezd át. És amúgy a telefonomon volt a születésnapi fotóm, nincs róla másolat, csak valameilyk CHK fájl. Sürgősen!
2012. máj. 15. 17:17
 3/6 A kérdező kommentje:
És több száz fájl van belőle.
2012. máj. 15. 17:18
 4/6 2xSü ***** válasza:

> Olyan kéne ami visszaállítja a fájlokat.


Nem véletlenül „nevezte át” ilyen nevűre őket. A gond az, hogy az ellenőrzés talált egy fájlt, de nincs meg, hogy pontosan hol volt az a mappaszerkezetben, mert fájlrendszer pont ezen a ponton sérült meg.


Képzeld el úgy a mappát, mint egy fájlt, aminek a tartalma fájlnevek és a fájlok tényleges helye. Mikor az Intézőből / Total Commanderből törölsz egy mappát, akkor törli a fájlokat is, meg a mappában a bejegyzést is. (Pontosabban szabadnak jelöli meg a fájlok által elfoglalt területet.)


Ha maga a mappa sérül meg, akkor a fájlok még léteznek, de nem tartoznak sehova a mappaszerkezeten belül. Nincs nevük, nincs helyük. Ha ez az információ meglenne, akkor nem lenne fájlrendszerhiba. A gond pont az, hogy nem ismert ezen fájloknak a neve és helye. Ezt semmi nem fogja tudni neked visszaállítani.


> Nem azt akarom hallani, hogy nevezd át.


Szerencsére írásban kommunikálunk… Viszont ha akarod hallani, ha nem, ez a megoldás. De ez is kérdéses, hogy működik-e. Hacsak tényleg nem nagyon fontos adatok voltak a fájlokban, akkor szánhatsz rá heteket, hogy visszahozd, amit lehet, de valószínű ezek a file####.chk fájlok tartalmilag is sérültek.


Hogy mit szeretnél az sajnos itt most mindegy. Ez olyan, mintha defektet kapna az autód, és azt mondanád, hogy nem azt akarod hallani, hogy cserélj kereket.


Hasonlóan itt sincs jobb megoldás.


> És amúgy a telefonomon volt a születésnapi fotóm, nincs róla másolat, csak valameilyk CHK fájl.


Ha főleg képek hiányoznak, akkor az még az egyszerűbb eset.


Én megpróbálnám az összes fájlt átnevezni jpg-re, és megnézni egy képnézegetővel. Pl. ajánlom az XNView nevű progit, azzal az átnevezést is könnyen el tudod végezni, illetve az XNView nem törődik a fájlkiterjesztéssel. Ha ott van közöttük, akkor meg fogod tudni találni vele. Ha nincs, akkor a fájl sajnos örökre elveszett.

2012. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötletet, képzeld, megleltem a képet
2012. máj. 19. 14:30
 6/6 2xSü ***** válasza:
Ennek örülök. :-)
2012. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!