Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Büntethető jogilag, ha az...

Vargaga kérdése:

Büntethető jogilag, ha az internetes kommunikációt, chat-et, e-maileket valaki nyomon követi (nem a sajátját)? Nem erkölcsi oldalról értem én a büntetést. Járhat ezért esetleg letölthető büntetés is?

Figyelt kérdés
Itt nem ipari kémkedésről lenne szó, hanem facebookos, társkeresős társalgásokról.
2012. ápr. 10. 12:39
 1/6 opeles válasza:

Ha a munkáltatód tiltja, hogy magáncélra használd a rendszerét és ezt tudatja is veled. Nem tehetsz semmit.

Minek jársz oda melózni, tanulni vagy bájcsevegni?

2012. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Levéltitok megsértése, személyes adattal visszaélés, számítógépes rendszerrel visszaélés.

Persze ezer részlet van, ami alapjaiban megváltoztathatja a megítélést.

Ahogy fentebb írták, ha például a munkáltató bocsát rendelkezésedre egy e-mail account-ot, vagy net hozzáférést, akkor aláírathat egy nyilatkozatot, miszerint minden azon keresztüli forgalom az ő tulajdona, amit te csak a céges munka céljára használhatsz.

2012. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem erről van szó. Az otthoni gépemen folytatott levelezést figyeli a párom...
2012. ápr. 11. 09:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Sehol semmi? :(
2012. ápr. 24. 05:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Már bocs, de jól értem hogy a párodat akarod megfenyegetni hogy lecsukatod, ha nézegeti a leveleidet??? ez azért nevetséges.. ha nincs semmi titkos románcod, vagy titkod előtte (nem kellene hogy legyen.. ha meg van minek vagy vele??) akkor hagy nézze.. ha így állsz hozzá,az ő helyében én is megnézném a leveleidet.. ne hogy a hátam mögött kavarj valakivel ..
2012. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem én, de választ még mindig nem kaptam. :(
2012. jún. 25. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!