Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van olyan e-mail szolgáltató,...

Van olyan e-mail szolgáltató, amely nem gyűjt adatokat a felhasználóról?

Figyelt kérdés

A Google-ról láttam egy filmet (Google: A keresőprogram hatalma). Korábban sem tetszett, ahogy a Google figyeli a felhasználóit, a film megnézése után végképp megérlelődött bennem az a gondolat, hogy a Google-t és a Google szolgáltatásait ne használjam.

Ti milyen korrekt e-mail szolgáltatókat ismertek? A Google keresője helyett mit javasoltok?

Előre is nagyon köszönöm a jó tanácsokat!



2012. máj. 2. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Mi számít adatgyűjtésnek neked?


Amúgy szeretem az ilyen propaganda filmeket...

Lépten-nyomon az emberek ÖNKÉNT dobálják a személyes adataikat mindenfelé, de ha egy cégről azt mondják, hogy gyűjti őket, akkor máris ő a rossz és a gonosz...

Ha valaki nem akar kiadni adatokat magáról, akkor ne használja az internetet. Ilyen egyszerű.

2012. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Az egy dolog, hogy megtudja mondani, hogy mikre kerestél és milyen oldalakat látogatsz, de nem mindegy? soha senki nem fogja megnézni hacsak nem vagy gyilkos, bűnöző, teljesen felesleges ez a fajta ellenszenv a Google iránt.

Szerintem a Google-nek vannak a legfelhasználóbarátabb szoftverei és szolgáltatásai, sok adatot a hibák javítására használ fel.

Na nem meggyőzni akarlak, a kérdésre a válasz:


Kereső helyett: Yahoo, Bing

Vagy ha magyart akarsz: Bluu.hu


E-mail szolgáltató:

Talán a Hotmail, de a legjobbnak sok helyen a Gmail-t titulálják.

Vagy ha az internetszolgáltatód ad e-mailt akkor még az is valamilyen szinten megbízható.

Azt hiszem már facebooknál is van külön e-mail, de azt is híresztelik, hogy sok adatot gyűjt.


+

Ennyi erővel internetet se használj, mert a szolgáltatód is tud minden adatot, amit ugyanannyi eséllyel fog felhasználni, mint a Google, ezen gondolkodj el.

2012. máj. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

+

Sőt minden honlap tudja az IP címed, amiből letudnak nyomozni, ha gond van, nyilván nem fogják megtenni, csak ha rendőrségi ügy van.

Az Internet az ördög műve.

2012. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Sőt, erre ráfűznék annyit, hogy amúgy remélem senki nem gondolja naivan azt, hogy a Yahoo vagy a Bing nem gyűjt ugyan úgy adatokat... :)


De ha már a facebook feljött, annál nagyobb "adatgyűjtő" nincs is a világon és az ember önként és dalolva adnak bele meg MINDEN információt, a címüktől kezdve a szokásaikon át...

2012. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

A Microsoft is adatot gyűjt, még ha nem is személyeset, és a háttérben rendszeresen jelent egy távoli szerver felé.


Ha ilyen parás vagy, akkor szinte semmit nem tudnál használni.

2012. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Persze, én csak tippeket adtam neki, ha ez megnyugtatja.

De csak gondolj bele több millió/milliárd ember használja, a gonosz Googlenek miért pont a te adatod lenne fontos?

2012. máj. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 waland ***** válasza:
76%
A Google gépezetében te csak pár KBájt adat vagy, semmi több, csak sima statisztikai adat arról, hogy mi az, ami érdekel, ami alapján például kitalálják, hogy a kereséseidben merre induljanak el. Az más kérdés, hogy ez alapján válogatnak neked hirdetéseket is, de az hogy te ki vagy, meg mik az adataid személy szerint, az nagyon hidegen hagyja őket. Ez alól kivétel, ha milliárdos vagy, esetleg terrorista vagy titkos ügynök, de akkor meg nem kérdezősködnél itt :D.
2012. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Igazán köszönöm a válaszokat, véleményeket, bár úgy érzem, hogy eléggé túlgondoltátok a kérdésemet és hozzáképzeltétek azt, hogy biztosan paranoiás vagyok és ennek fényében reagáltatok (de ezért nem haragudtam meg).


Ahogyan írtam már a kérdés feltevésekor is, nem a film hatására fogalmazódott meg bennem az, hogy nem tetszik nekem a google/gmail, hanem már korábban.


A film megnézését ajánlom azoknak, akik anélkül szólták le a rövid ismeretterjesztő anyagot, hogy esetleg látták volna azt.


Reagálván néhány hozzászólásra:

- nem vagyok milliárdos, terrorista, gyilkos

- az internetet valóban keveset használom, de nem paranoia miatt :-)

- nem vagyok regisztrálva a facebookon és iwiwen, illetve egyéb közösségi oldalakon, mert egyáltalán nem éreztem (és most sem érzem) annak szükségét, hogy ilyesminek a tagja legyek, de az nem zavar, hogy mások felhasználók


Főként az nem tetszett a googleban/gmailben, hogy odateszi azokat a reklámokat a leveleim mellé és ez szerintem sokat elmond, ez nem csak a reklámokról szól; valamint az nagyon nem szimpatikus, hogy nem csak a gmailes felhasználók adatait gyűjti a rendszerük - mert ez valamilyen szinten megérthető és elfogadható lenne - hanem, ha küldök valakinek egy e-mailt gmailből, aki nem gmailes, annak az adatait is begyűjti. Szerintem ez alattomos viselkedés és nem akarok tovább a gmail felhasználók között lenni, akármennyire is ezt tartják a legjobb levelezőprogramnak. Amúgy sincs szükségem semmi extrára egy e-postafiókkal kapcsolatban, nekem nem fontos a külcsín, hanem a belbecs! :-)

Nem lógok állandóan a neten/közösségi oldalakon (amely egyébként sokaknál szerintem kóros mértékű) és jól érzem magamat így, akik viszont állandóan a neten lógnak, felőlem nyugodtan érezzék magukat úgy jól!


Nem az zavar, ha tudnak rólam adatokat, hanem az nem tetszett, hogy úgy éreztem, hogy a gmail beletolakodik egy bizonyos privát szférába, amely akkor is van az embernek, ha nem ügynök, bűnöző, terrorista.

Nagyon sok visszaélésre ad lehetőséget az, hogy a google/gmail és egyéb szervezetek ennyire "belelátnak" a levelezésekbe és egyebekbe.

Tulajdonképpen én annyira egyszerű életet élek, hogy nekem egyáltalán nincs félnivalóm, viszont azt érzem, hogy az esély megvan arra, hogy másoknak ("fontos embereknek" :-)) akár alaposan bekavarjanak valami hackeléssel.

Nem arról volt szó, hogy paranoiás lennék, szerintem inkább arról általánosságban, hogy túl nagy "szabadsága" van valakinek/valaminek, ami egy felhasználó szempontjából már nem kontrollálható, átlátható, irányítható és ezek visszaélésekhez adhatnak táptalajt.

Szerintem az lát tisztán, aki akármilyen dolognak meg tudja látni az előnyeit és hátrányait is, nem pedig az, aki kapásból paranoiának tartja a körültekintést. Lehet, hogy vékony a határ a paranoia és a körültekintés között, de azért talán van határ.

Egy egyszerű példa erre a gépjárművekben a biztonsági öv és a légzsák: nem biztos, hogy balesetet fog szenvedni az utas, de a prevenció a biztonság érdekében jól jöhet. Ebben a példában akkor paranoia a biztonsági öv és légzsák autókba való beépítése? Lehet, de ez már filozófia! :-)


Még egyszer köszönöm a tanácsokat, használni fogom az ötleteket és utánajárok még a kérdésnek!

További szép napot Nektek!

2012. máj. 3. 09:52
 9/14 anonim válasza:

Javaslom ezt keresőnek.. de kicsit elmarad találatokban a google-től vagy csak megszokás kérdése..


[link]

[link]

2012. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Kipróbálom!

Szép napot neked!

2012. máj. 16. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!