Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a biztonságosabb: DVD...

Melyik a biztonságosabb: DVD lemez vagy külső winchester?

Figyelt kérdés
Ki szeretném archiválni a zenéimet, de előnyös lenne, ha utólag tudnék még variálni rajtuk (pl ID3 Tag-ek, ilyesmi) és most vacillálok, melyik a biztonságosabb: a DVD-re kiírás vagy a külső vinyó? (a külső vinyóm egy 500 GB-s Samsung)..melyik lenne a megbízhatóbb?
2012. máj. 12. 23:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Számítástechnikával foglalkozó ismerősöm szerint a dat szalag még mindig a legjobb archiváló. A kérdésedben szereplők közül a vinyó biztonságosabb. A véletlen törlés a fő veszély.
2012. máj. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
miért, mitől megbízhatatlanabb a DVD?
2012. máj. 13. 00:04
 3/11 anonim ***** válasza:
A vinyó jobb,a dvd az nem módosítható,kivéve ha újraírható viszont a vinyó akkor is jobb mert nem kell hozzá meghajtó és sokkal gyorsabb is.Nekem egy 1TB-s LaCie hdd van.
2012. máj. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fordítva.. Egy winchester, legyen akár külső winyó is mechanikus.. És ha mechanikus ugye akkor sokkal hajlamosabb arra hogy tönkremenjen , mint egy lemez. Ha nem karcolod szana-szét a lemezt, stb akkor biztonságosabb mint egy merevlemez. Külső winyót véletlenül leejted annyi, vagy bármi beofosik benne szintén annyi, én már jártam így. Rajta volt 800giga anyag, befosott mikor tettem be új gépembe , és megkellett szereznem egyesével anyagokat.. DVD meg van itthon olyan lemez ami kb 10éves
2012. máj. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ma 00:01

IGY IGAZ !!!!!!!!!!!!!!!

2012. máj. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem meg van 50 lemez, amin az elmúlt 7 év munkái vannak kimentve. Írás után le is lett ellenőrizve. Többségüket nem lehet olvasni.
2012. máj. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem hordozod a DVD lemezeket, és rendesen tartóban vannak, akkor jobb megoldás azon tárolni a fontos cuccokat. Viszont, ha ide-oda kell utaznod, akkor külső vinyó jobb.
2012. máj. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Manapság egy átlag DVD csoda, ha egy év után még olvasható. Nem ajánlom, max. pótolható cuccokhoz.
2012. máj. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb: mindkettőre archiváld.
2012. máj. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
egyébként többnyire Verbatim DVD-re szoktam archiválni mindent...az mennyire megbízható?
2012. máj. 14. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!