Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ezek az adatok pontosak lehetnek?

Ezek az adatok pontosak lehetnek?

Figyelt kérdés

Pár hete vettem észre facebook-on a fiókbeállításoknál, hogy kétszer számomra ismeretlen IP címről bejelentkeztek,a fb mind a kétszer ugyanazt a várost írta ki.

Viszont az interneten, hogyha rákerestem a címre, 3 másikat is kidobott. Ezek az IP-s adatok mennyire pontosak?

Egyáltalán hogyan lehet megtudni más felhasználónak az IP címét és bejelentkezni vele? ezzel automatikusan a jelszómat is megtudja?

Bocsi a sok kérdésért, de nagyon nem értek hozzá!

Előre is köszi a válaszokat!



2012. jún. 14. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Az IP alapján való helyzetmeghatározás eléggé pontatlan. Sokszor több száz km-t téved, amikor a saját címedet is meg akarod nézni, hogy hova azonosítják be az oldalak.


Ha a kiírt böngésző és rendszer stimmel, és még dinamikus IP-d is van ami minden csatlakozáskor megváltozik, akkor minimális az esélye, hogy a profilodban jártak. Annak az első jele, hogy nem tudsz belépni, mert ellehetetlenítik. Ha mégis parázol, akkor cserélj először a regisztrált e-mail címen jelszót, majd facebookon is.

2012. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm! :) Cseréltem jelszót és minden bejelentkezésnél, értesítőt is kapok, de azóta is megjelenik egy másik helyről való bejelentkezés, 3 különböző IP címről :S

Ez ellen lehet tenni valamit?

2012. jún. 16. 21:12
 3/3 A kérdező kommentje:
ja és azt elfelejtettem írni, hogy amint megláttam ezeket a bejelentkezéseket automatikusan megszakítottam, de úgy látom nem sok haszna van, hiszen 2 hetente kidobja azt a helyet és IP-t:S
2012. jún. 16. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!