Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » ESET NOD32 mellé feltehető-e...

ESET NOD32 mellé feltehető-e az Avira? Magyarázat alább.

Figyelt kérdés

ESET NOD32 mellé feltehető-e az Avira? Fel akartam telepíteni az Avira-t, de kiírta a telepítés során, hogy a NOD32 "nem barátja" és le kéne szedni... A "mégse"-t választottam. Nem tudom, mi lett volna, ha tovább folytatom. Tanácstalan vagyok. A NOD32 ugye fizetős, nem régi az új gépem, és nem rég van meg ez a vírusírtó sem. Igazából eltávolítani nem szeretném, mert elég jónak tartom. Igaz, olykor belassul tőle a gép frissítéskor, de csak kicsit, annyira nem vészes. Viszont kb. 1 hete talált valamit, talán féreg lehet (annyira nem értek hozzá, de ez volt: toolbar.widgi, sweetIM, és valami babylon akármi), de nem tudta leszedni, kiírta, hogy a megtisztítás nem lehetséges, és azt sem tudom, karanténba tette-e, vagy ha igen, akkor az egyáltalán számít-e valamit. Próbáltam megoldani a dolgot spybot-tal és spy hunterrel, meg is találták ezeket + még sok minden mást is, amit a NOD nem mutatott és azóta sem mutat - miután ezeket lefuttattam, azóta nem jelez a NOD, hogy bármi bibi lenne, de lehet, hogy csak "átveri magát", mert az Internet Explorer azóta is lasabb a kelleténél, van, amikor a FireFox is. Nagyon nem szeretném, hogy vírusos vagy bármi más által fertőzött legyen a gépem, mert napi szinten szükségem van rá, és az előző az meg tök vacak volt, folyton gondok voltak vele, úgyhogy már betelt a bakancsom, és pénz sem lenne megint egy újra, de még csak szervizelésre sem :(!! Ezért gondoltam, hogy az Avira-t kiegészítésnek feltenném mellé, hogy amit a NOD nem tud megtalálni vagy kiírtani, azt az Avira elvégezze (körülnéztem, igen jókat olvastam róla). S mivel a NOD még jó sokára jár le, nem szeretném csak úgy "kidobni az ablakon", és igazából azt sem tudom, hogy pl. az Avira (vagy még az Avast-ról olvastam jókat) mennyire megbízható, ha csak önmagában van a gépen védelemként? Szóval mehet-e egymás mellett a két progi, vagy bedőltené a gépem??? Mert ugye az sem lenne jó!! Most mit csináljak???

Nagyon köszönöm annak, aki tud érdemben segíteni!!!


*(Ha már itt vagyok, egy kiegészítő kérdés más témában, hátha tudjátok rá a választ. Az outlook-ban hol és hogyan lehet beállítani, hogy amikor rááll automatikusan egy levélre, ne jelölje nekem olvasottra, ha ellépek onnan másikra, amikor azt még nem is nyitottam meg és nem is láttam??)



2012. jún. 28. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem olvastam végig amit írtál, csak a címet néztem meg. Annyit tudok, hogy nekem már volt fent a kettő együtt és úgy összezavarták a másikat, hogy annyit értek, mintha semmi nem lett volna fent.
2012. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azért mások válaszát is várom még!


És úgy nem lehet esetleg valahogy (és hogy?), hogy az egyik ki van kapcsolva, míg a másik fut?? Valahogy csak lehet kivitelezni, hogy a gépem meg legyen tisztítva?? Mert a NOD ugyan megtalálta, de le nem tudta szedni, az Avira-ról meg azt olvastam sok helyen, akik tapasztalták u. ezt, hogy ők lecserélték (amit én nem szeretnék), és az Avira leszedte azt is, amit a NOD nem

2012. jún. 28. 18:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom én sem,mert összeakadnak.Kikapcsolni persze ki lehet a NOD-ot.Jobb egérgomb az ikonjára és kikapcs a valós idejű fájlrendszer védelmet és a vírus és kémprogramvédelmet is.Ezt sajnos minden restart után el kell végezni.Addig remélhetőleg kibírják egymást.Ha van gyanus fájlod azt online megvizsgáltathatod a www.virustotal.com oldalon 32 MB méretig ez elég megbízható,mert többféle motort is használ.
2012. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Soha nem használj egyszerre két rezidens vírusirtót! Abból csak a baj van. Ha mindenképp akarsz valami kiegészítő védelmet, akkor tedd fel mellé az MBAM free-t, ez nem rezidens, és néha átnézetheted vele a gépet.

[link]

2012. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

19:56-os

Köszi az infót!

Azt írta a NOD a minap, hogy a rendszerindítási fájlokban van valami. Ezt hol keressem, hogy meg tudjam nézetni azon az oldalon, amit írtál? Mit kéne átnézetnem a gépen? Milyen fájlokat, progikat stb. ajánlott megnézni??

2012. jún. 28. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem,nem tehető fel mivel ha érkezik egy vírus pl trójai xy és nod32 és avira is felismeri habár avira több mindent ismer fel akkor megbolondítják egymást a 2 vírusirtó inkább nod32-őt töröld és ha avira freet akarsz felrakni akkor így: Avira free és comodo tűzfal

ha antivírust akkor Avira AntiVir Premium és comodo tűzfal

Ha Avira Internet Security-t akkor azt magában.

Válaszom: Nod32 magában és mellé egy Emsisoft Emergency Kit 2.0 ami elég erős keresővel rendelkezik csak keresés előtt frissítsd!!!

Ha nem kell a nod32 akkor az előző 3 választás.

2012. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Eset Smart Security mellett is le szoktam futtattni időnként a Malwarebytest. A valós idejű védelem nem foglalkozik kis kockázatú sütikkel, ezeket a kis mocskokat a Malwarebytes megtalálja és leszedi.
2012. jún. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Előző OFF.

Azt kérdezte ha kinyitottad volna a szemed h. van nod32 je és a mellé akar telepíteni avirat te nagyokos...

2012. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
NOD32 mellé Avira? Osztán minek? Egyik se jo.
2012. jún. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!