Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Létszi vki segítsen fontos!...

Létszi vki segítsen fontos! Most mi történt? Nagyba gépeztem erre fel előjött egy program (Live Security Platinum) és mutatta hogy vírusok vannak a gépen és hogy alkalmazzam. Először rámentem arra hogy nem.

Figyelt kérdés
Nézem alul a vírusírtómat (Microsoft Security Essentiaes) hogy eltűnt nincs ott. Megnyitottam a mozillát erre írja hogy ez a program (LSP) blokkolja az internet hozzáférésemet. Na csak rámentem az aktiválásra és írta hogy mennyit kéne fizetni kérte a címet, bankszámlaszámot stb. Rámentem hogy maradok veszélyben. Újraindítottam a gépet és eltűnt ez a tálcáról meg nem írt ki semmit. Újra ott volt a vírusírtóm a tálcán, rámentem és írta h a számítógép állapota veszélyben. Ott rámentem az indításra hogy törölje a vírust meg ilyeneket és azt írta h nem jó mert a program nincs telepítve. Ezekszerint a másik program tönkrevágta a vírusírtómat? Letöröltem hogy újra feltegyem de nem engedi feltenni azt írja hogy 1 hiba miatt. A vezérlőpultból ki akartam törölni a LSP progit de nem csinál semmit ugyanúgy ottmarad. Gondolom emiatt nem tudok vírusírtót feltenni. Most mit tegyek? Telepítetsem újra és tetessek fel új vírusírtót vagy mit tegyek? És a vírusok képesek olyanokra h pl belépési adatot lemásolják, képeket stb ami a gépen van? Lehet hogy hülye kérdés :S Csak ideges vagyok :( Valaki segítsen, írjon hogy mit tegyek!!

#vírus #veszély #telepítés #vírusirtó #live security platinum
2012. júl. 29. 14:33
1 2
 1/20 zsomkovacs ***** válasza:
Ez egy vírus. Kéne egy vírusirtó (LiveCD, vagy telepítés nélküli), ami tud rootkitet is eltávolítani.
2012. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Lehet jobb lenne telepítés nélküli mert a MSE kívül próbáltam a NODot is feltenni de azt se engedte :@ Már majdnem feltette amikor kiírta hogy visszavonás és a csíkon a zöld elkezdett visszafele menni. Telepítés nélküli vírusírtók milyenek vannak?
2012. júl. 29. 14:43
 3/20 zsomkovacs ***** válasza:

Itt az eltávolítás menete:


[link]


Egy vírus amúgy képes adatot lopni, de úgy látom, ez épp nem teszi.

2012. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 zsomkovacs ***** válasza:

Ez meg egy pen-drivera telepíthető víruseltávolító rendszer:


[link]

2012. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Most végeztem az eltávolítással. Megnéztem a Vezérlőpultba és ott már nincs. Akkor azt jelenti h letörlődött? Meg tudod ahol írta hogy hogy kell eltávolítani megnyomtam az F8-at de nekem az a fekete doboz nem jött be. Az nem baj ugye? Meg mikor feltettem a Malwarebytesot a telepítésnél tőlem nem kért olyat h trial vagy decline. Ez gond? És azokat a fájlokat amiket az eltávolításhoz kellett letölteni azokat töröljem? Ezer köszi neked! Te vagy a megmentőm :D Most megpróbálom visszatenni az ezelőtti vírusírtómat plusz amit te linkeltél azt is megnézem. Ha tudsz még létszi válaszolj ezekre hogy megnyugodjak teljes mértékben :D
2012. júl. 29. 16:46
 6/20 A kérdező kommentje:
Felakartam telepíteni a vírusírtót de még mindig nem engedi. Azt írja hogy ha van más vírusírtó vagy kémprogram kereső akkor töröljem mert így teljesítményhiba lehet a gépen. Erre mikor arramentem hogy tovább ugyanazt írta mint eddig hogy egy hiba miatt nem jó. Akkor most mi a baja? :O
2012. júl. 29. 16:49
 7/20 zsomkovacs ***** válasza:

Az, hogy nem írta ki a trial/decline-t, szerintem nem gond. Csökkentett módban csináltad az eltávolítást? Egy lépést sem hagytál ki?


Tudsz exe fájlokat futtatni, csak a vírusirtó nem megy fel? Ha igen, akkor indítsd újra a gépet, távolítsd el a MSE-t, indíts újra megint, töltsd le a CCleaner-t, és javíttasd ki vele a rendszerleíró adatbázist. Aztán próbáld újratelepíteni a vírusirtót. És futtass egy teljes vizsgálatot a Malwarebytes-szal, hogy biztos ne maradjon a gépen a vírus.

2012. júl. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez egy HAMIS vírusirtó, maga a vírus, telepítsd újra a Windows-t.
2012. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
2012. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Futtasd le ezt az online scannert.

[link]

2012. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!