Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Pendrive-ról átkerülhet...

Pendrive-ról átkerülhet kémprogram a gépre?

Figyelt kérdés

Kaptam v.kitől egy pendrive-ot munka miatt, de nem igazán vagyunk jóban, ezért tartok attól, hogy v.mi olyan kerül a gépemre, aminek nem kéne.


Válaszokat köszi!



2012. aug. 2. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs védelmi program a gépen, akár feltűnés nélkül is valami rákerülhetett.


Ha van, jó eséllyel megfogja, vagy pedig csatlakozás után egyből csinálsz egy vizsgálatot.

Biztonsági lépésként olyat is csinálhatsz, hogy letiltod az automatikus futtatást, így autorunba írt kártevő sem tud szabadon lefutni egyből.


Ha az eszközről egy alkalmazást lefuttatsz, abban is lehet valami, így ezeket is jobb kerülni.

2012. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Természetesen, cirka 10 éve full vírus lett az otthoni gép a céges floppykon keresztül. Gondolom ma már kevésbé népszerű módszer, de megoldható.
2012. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
tiltsd le az automatikus futtatást és nem lesz mitől tartani
2012. aug. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Antivirusom van, de biztos, ami biztos alapon le fogok futtatni egy keresést azzal, meg a Malwarebytes'-szal.

2012. aug. 3. 10:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Eset Smart Securityben van olyan beállítás, hogy USB eszközök csatlakozás utáni automatikus ellenőrzése. Megnyitni se engedi, ha fertőzött a pentdrive. Egyébként az INF/AUTORUN és a Conficker a két legveszélyesebb cserélhető meghajtókon terjedő féreg.
2012. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Kedves előző mondta-e valaki,hogy a kérdezőnek Eset-je van?...

Kérdezőnek üzenem érdemes le ellenőrizned Malwarebytes anti malware-val ,de el ne felejtsd frissíteni. Amit még tudok ajánlani egy kémprogramirtó: zemana(.)com ott: zemana(.)com/AntiloggerOverview.aspx zárójel nélkül! kulcs hozzá: 6103B6400E4985B3D53FAD1471D6B762

4 évig érvényes mostani perctől.

Sok sikert ez nagy eséllyel kiöli a kémprogramokat.

2012. aug. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok nem 4 hanem 2 évig érvényes. Bocsi elírtam.
2012. aug. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Avastom van, és mellé még régebben feltettem a Malwarebytes'-ot.
2012. aug. 5. 18:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha fertőzött a pentdrive, az Avast le fogja tiltani.
2012. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6. vagyok szeritem a zemana-t rakd fel a biztonság kedvéért sosem árt felrakni avast!-al is együttműködik.Itt leírták mivel működik még együtt [link]
2012. aug. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!