Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan érte el a hackerem a...

Hogyan érte el a hackerem a célját? Távoli eléréssel? A rendsőrség segít? Ilyen esetben mit lát a számítógépem tartalmából? Csak akkor, ha internet is van rajta?

Figyelt kérdés
Tegnap este azt vettem észre, hogy először az egerem önálló életre kelt, majd facebook chat-en valaki csúnya szavakat gépelt a beszélgetőpartnereimnek. Javasolták a barátaim, akikkel beszélgettem, hogy cseréljek jelszót, erre felugrott egy külön ablak az asztalon, és a hacker javasolta, hogy a gépem rakjam újra. Majd újra írt, h "mondom, hogy a géped rakd újra". Kértem a barátom, hogy törölje ki az üzeneteim, mire írta a hacker, h "felesleges", ugyancsak bele a chates beszélgetésbe.

2012. aug. 29. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamilyen távoli eléréssel, igen.


A rendőrség valószínűleg le fogja sz*rni a dolgot, illetve a gép tartalmából bármit lát, ha egyszer bejutott.

2012. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha Wifivel netezel, ahhoz is használj tűzfalat, ha asztali gép vagy laptop, akkor komplex, tűzfalas védelmet telepítsél. Ne ezen spórolj, vedd meg a licenszét. Csak erős védelem tudja visszaverni az ilyen támadásokat.
2012. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy ilyen ellen is bőven elég az ingyenes Comodo.


Illetve ez inkább valami ügyesen letöltött program miatt történhetett és nem a tűzfal hiánya miatt.

2012. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Karesz6969 ***** válasza:

..."és a hacker javasolta, hogy a gépem rakjam újra. Majd újra írt"...

Ilyen nincs...egy hacker nem fog beszélgetni veled max. egy távoli eléréssel rád kapcsolódott idióta haverod aki így akar beszaratni:-))


Nulla védelem van a gépeden ez tisztán látszik!


VIPRE megoldja, töltsd le és onnantól fogva még a betörő gép IP-jét is naplózva megkapod (természetesen a vírus védelemmel és tűzfallal együtt)

Való igaz, hogy ilyennel nem szabad spórolni!!

2012. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Az akkor éppen veszélyes Adobe Flash Player elleni támadást sajátos módon védte ki a tűzfalas védelem. Egyszerűen állandóan megszakadt a kapcsolat. A mobilnet stickjét letöröltem és megnéztem, mi volt benne. Két gyanús fájlt találtam. Aztán lefuttattam a virusirtót, semmi. A védelem úgy oldotta meg a problémát, hogy a kártevőt belezárta a stickbe. A szoftver újratelepítése után minden tökéletesen működik. Hát ezt is tudja a kőkemény, fizetős védelem.
2012. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!