Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A szomszéd szobába albérlő...

A szomszéd szobába albérlő jön. Routerrel lesz elosztva a net hogy neki is legyen. Hogy tudom bebiztosítani ezt a gépet, hogy routeren keresztül semmihez ne tudjon hozzáférni a gépen, illetve ne tudjon semmit se átállítani?

Figyelt kérdés
Tehát teljes biztonságot akarok a gépemen, ilyen szempontbol. A routerhez még nem értek, sose volt routerem. Kérlek számomra érthetően magyarázzátok el mit kell tennem.

2012. aug. 29. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
ha nem egy hacker nem tud a gépedbe bele menni nyugi
2012. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
mezei routerrel még a hacker sem képes belelátni a gépedbe.
2012. aug. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Golan Trevize ***** válasza:
ha meg annyir hozzá akar férni, megvárja, amíg elmész kocsmázni, és odaül.
2012. aug. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
A routereken szokott lenni a LAN oldalon tűzfal, azt kellene bekapcsolnod, akkor nem tud megpingelni, elérni a géped szolgáltatásait stb. De ez nem fedi teljesen a valóságot, hiszen, ha valaki nagyon akarja, és egy routeren van veled, az úgyis fel tud törni, csak idő kérdése. Persze egy tűzfal azért nem árt a gépedre hiszen a maximális biztonságra kell törekedni. Amivel még jobban megtudod nehezíteni a dolgát, ha felállítasz, egy dedikált Linuxos tűzfalat szigorú Iptables szabályokkal a géped, és a routered közé.
2012. aug. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz!:) Az utolso hozzászolonak üzenem, hogy ennyire nem értek hozzá:D Hogy tudom bekapcsolni a router tűzfalát? Lehet hogy a routert ő hozza és nem az én szobámba lesz. A másik meg hogy a Comodo-rol nemtudok semmit, de azt hallottam, hogy jo tűzfal. Érdemes fölraknom?
2012. aug. 29. 18:10
 6/8 anonim ***** válasza:
igen elég ütős a tűzfala
2012. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gépedre felteszel egy Comodot és örülsz.

Ezeken az olcsó mezei routereken nem sok beállítási lehetőség van.

2012. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
agnitummal
2012. aug. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!