Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » GMail ezzel fogad: szokatlan...

GMail ezzel fogad: szokatlan tevékenységet észleltünk a fiókjában, adja meg a teló számát, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Ma reggel az az üzenet fogadott a google fiókomba történő belépéskor: szokatlan tevékenységet észleltünk a fiókjában, adja meg a teló számát, stb, stb. Mi lehetett ez a szokatlan tevékenység és hogyan lehetne megnézni hogy pl milyen IP címről történt behatolási kísérlet, mikor, stb. Tudja valaki?

2012. szept. 25. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:

a gmailod legalján, egy két dolgot megmutat:


[link]

2012. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kösz, ezt közben már megtaláltam, de ott nem mutat semmi rendkívülit. nyilván valaki próbált belépni de nem sikerült neki.
2012. szept. 25. 18:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ez valódi Gmail üzenet, lehet SPAM is, Gmail a spamoknál szokott vörös riasztással figyelmeztetni.

Régóta van Gmail-es postafiókom, de ilyen üzenetet még soha nem láttam.

2012. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg ne add!
2012. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de a telószámot nem egy levélben kérték, hanem maga a google, mivel letiltotta ideiglenesen a fiókot a gyanús aktivitás miatt.
2012. szept. 26. 03:02
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, akkor én nem tudom:S
2012. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mobilszámot NEM kötelező megadni. Aki félti az okostelefonját, az nem is adja meg. Soha.
2012. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megadhatod a telefonszámod nyugodtan. A kétlépcsős azonosításhoz kell vagyis, ha egy ismeretlen gépről próbálnak bejelentkezni egy kódot kell megadni belépéskor amit a Google küld el a megadott telefonszámra.

Tehát, ha valaki tudja a belépési kódodat sem fog tudni belépni, mert az SMS-t is meg kell szereznie.

2013. máj. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!